Zgłosuj na książki roku 2017
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788845202018
włoski
BetiFiore

Macno ha saputo farsi strada nella vita e conquistarsi il potere: si è servito della televisione come mezzo privilegiato di persuasione; ha costruito, in un Paese che ricorda molto l'Italia di oggi, una insensibile dittatura; ha scelto di circondarsi di una folla di fedeli e adulatori. Ma qualcosa nel suo potere si sta incrinando: quando Liza sbarca alla sua corte per intervistarlo, nel palazzo si respira un'aria da ultimi giorni di regime. Eppure un sussulto di verità sta per scuotere Macno: il dittatore potrebbe perdere ciò che ha raggiunto, ma anche intrecciare la sua vita a quella di Liza.

źródło opisu: www.bompiani.eu

źródło okładki: www.amazon.it

BetiFiore | 2016-10-23
Przeczytana: 23 października 2016

Lubię książki De Carlo i jego prosty styl. "Macno" to trzecia książka autora, napisana zaledwie trzy lata po jego debiucie. Przeczytałam wiele negatywnych recenzji na włoskich stronach. Główne zarzuty stawiane dziełu to brak akcji oraz bezpłciowość bohaterów. De Carlo jednak jest mistrzem minimalizmu. Dyktator Macno jest porównywany do Berlusconiego - na mnie takiego wrażenia nie zrobił. Książkę przeczytałam bardzo szybko, mimo braku wartkiej akcji (rzadko jej szukam) i jak dla mnie, było warto.

Na półkach