Czerwony notatnik

Tłumaczenie: Marek Fedyszak
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
The Red Notebook
83-86743-37-9

Tytułowy notatnik składa się z trzynastu prozatorskich miniatur opisujących zadziwiające historie, które zdarzyły się autorowi lub jego przyjaciołom i ukazujących niewiarygodną grę przypadku i przeznaczenia. Część druga to bardzo osobisty szkic o dwudziestowiecznej poezji francuskiej, na trzecią zaś składają się rozmowy z autorem. Tom kończy Modlitwa za Salmana Rushdiego , krótki tekst w przejmujący sposób wyrażający dramat, jaki dotknął brytyjskiego pisarza.

Pan Stiw | 2015-03-11

ciekawostki