komiksy
kendo777

Komiks "Ern" jest nowelą graficzną z gatunku fantasy przedstawiającą burzliwe dzieje Bernona Ardy, ostatniego potomka królewskiego rodu władców krainy położonej w dolinie rzeki Ern. Oryginalny, niebanalny, opowiedziany i narysowany z maestrią komiks powstał pod koniec lat osiemdziesiątych i stanowi środkową część cyklu, z którego pierwszy tom "Księga miecza" opublikował magazyn "Komiks - Fantastyka" w 1989 roku, a tom ostatni "Heretyk" nie został dotąd wydany. Po raz pierwszy "Ern" został opublikowany w dwóch częściach na łamach Magazynu Komiksów AQQ nr 9 z 1995 roku i nr 10 z 1996 roku.

Biografie twórców:

Andrzej Rębosz - scenarzysta komiksowy, nauczyciel zawodu w Liceum Plastycznym w Kielcach, historyk sztuki, autor dokumentacji historycznej do komiksowej adaptacji "Quo vadis".

Sławomir Zawadzki - poeta, malarz, absolwent Liceum Plastycznego w Nałęczowie, konserwator mebli historycznych, pracuje w Muzeum Regionalnym w Kozienicach.

Jerzy Ozga - rysownik komiksów, ilustrator, rzeźbiarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - Wydziału Grafiki w Katowicach, jeden z najlepszych twórców współczesnego komiksu w Polsce, wielokrotnie publikowany i nagradzany, współpracował m. in. z Lechem Majewskim (komiksy do scenariuszy "Pokój saren" i "Autobus na Golgotę"), autor rysunków do komiksowej adaptacji "Quo vadis".

Janusz Ordon - rysownik, malarz, obecnie uczeń V klasy Liceum Plastycznego w Kielcach na kierunku artystyczne techniki malarskie i pozłotnicze, autor okładek do dwóch części komiksowej adaptacji "Quo vadis".

Robert Łysak - animator ruchu komiksowego, współinspirator wydarzeń artystycznych w dziedzinie komiksu, scenarzysta, pisarz, wydawca fanzinów.

źródło opisu: http://aqq.com.pl/

źródło okładki: http://aqq.com.pl/