Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe
Kras a jeskyně
speleologia, kras, jaskinie
Grzegorz

W naszej literaturze naukowej i popularnonaukowej niewiele jest pozycji poświęconych zjawiskom krasowym i badaniu jaskiń. Toteż nasi speleolodzy i grotołazi z zainteresowaniem przeczytają książkę "Zjawiska krasowe" znanego badacza tych zjawisk, geografa czeskiego, profesora J. Kunský'ego. Napisana żywo i barwnie, podaje ona przykłady krasu i opowiada o różnych typach jaskiń na całym...

Napisana żywo i barwnie, podaje ona przykłady krasu i opowiada o różnych typach jaskiń na całym świecie.

Uzupełnia książkę rozdział charakteryzujący zjawiska krasowe w Polsce, napisany przez autora specjalnie dla polskich czytelników, a uzupełniony przez tłumacza, profesora Antoniego Wrzoska, również znawcę zjawisk krasowych.

Album zawierający 180 fotografii, dołączony do książki, ryciny kreskowe, mapki, przekroje, blokdiagramy uzupełniają tę ciekawą i pożyteczną pozycję.

Przeczyta ją z zainteresowaniem i specjalista badacz zjawisk krasowych, i turysta wybierający się na zwiedzanie grot i jaskiń w Tatrach, Beskidach, Pieninach, Sudetach... Alpach, Andach...

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1956

źródło okładki: Zdjęcie autorskie