Czy smartfony mają ogony?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk
Abdita

Debiut literacki Andrzeja Pągowskiego, znanego autora ponad 1200 plakatów wydawanych drukiem od 1977 roku, zajmującego się również ilustracją książkową i prasową, malarstwem, rysunkiem satyrycznym i reklamą. Do tej pory Andrzej Pągowski malował głównie dla dorosłych, tym razem stworzył książkę dla dzieci. Jest autorem zarówno ilustracji jak i tekstów w publikacji „Czy smartfony mają...

Do tej pory Andrzej Pągowski malował głównie dla dorosłych, tym razem stworzył książkę dla dzieci. Jest autorem zarówno ilustracji jak i tekstów w publikacji „Czy smartfony mają ogony?”.
To książka obrazkowa dla najmłodszych pełna dowcipnych, wierszowanych historyjek z życia 18 zwierząt. Autor w przewrotny sposób przedstawił zwierzęta uchwycone w ekranie smartfonu. Czy to, co zostało przedstawione w smartfonie faktycznie przypomina zwierzątko? A może kogoś lub coś innego? Dlaczego tak jest? Przekonajcie się o tym sami.
Ta książka rozbudzi kreatywność i zachęci do dalszej zabawy!
Typografia tekstów doskonale komponuje się z bardzo kolorowymi, żywymi ilustracjami, które zachwycają zarówno dzieci jak i dorosłych. Autorska książka Andrzeja Pągowskiego skierowana jest nie tylko do najmłodszych miłośników zwierząt i fascynatów smartfonów swoich rodziców, ale do wszystkich dzieci, które lubią wesołe opowieści, śmiech i zabawy, w których mogą wykorzystać swoją wyobraźnię.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/511110/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/511110/

Muszę Wam się przyznać, że kiedy ta książka trafiła do naszego domu to bardzo się zdziwiłam. Cóż to za tytuł? - pomyślałam - O co w niej może chodzić? Czym prędzej ją otworzyłam. Z jednej strony zaciekawiona, z drugiej pełna obaw, że okaże się to dziwną, książką (kto wie czego się można było spodziewać) ;) I wiecie co? Jest i może nieco dziwna, dosyć nietypowa, odrobinę zwariowana, ale nie jest ona nieciekawa, tego nie można o niej powiedzieć ;)

Ja tak gadu, gadu, a Wy na pewno ciekawi jesteście co dokładnie znajduje się w środku. Także nie będę trzymać Was już dłużej w niepewności. W środku zamieszczonych jest osiemnaście niedługich rymowanek. Każda z nich dotyczy innego zwierzaka. Mamy więc barana, kameleona, zebrę, biedronkę, hipopotama, sowę, mysz, tygrysa, słonia, żabę, lwa, pingwina, węża, wieloryba, ptaka, pandę, krokodyla i koalę. Cały wesoły i kolorowy zwierzyniec ;)

Bardzo fajne te zwierzaki, w większości egzotyczne. A ponieważ uwielbiam wszystkie książki o zwierzętach...

Katarzyna_Es | 2017-03-02

Odpowiedź: NIE.