Pancerniki III Rzeszy

Wydawnictwo: Napoleon V
AdrianX

Książka Pancerniki III Rzeszy to opracowanie w którym znajdziemy zebrane w jednym miejscu historie wszystkich niemieckich pancerników jakie znajdowały się w służbie Kriegsmarine. Działalność tych okrętów ich konstrukcja, sylwetki, a przede wszystkim uzbrojenie od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem znajdując swoje odzwierciedlenie w niezliczonych publikacjach książkowych, artykułach,...

Działalność tych okrętów ich konstrukcja, sylwetki, a przede wszystkim uzbrojenie od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem znajdując swoje odzwierciedlenie w niezliczonych publikacjach książkowych, artykułach, filmach czy nawet modelarstwie.
Pomimo, że było ich niewiele w pierwszych latach II wojny światowej odniosły wiele spektakularnych sukcesów zadając aliantom sporo dotkliwych ciosów posyłając na dno dziesiątki transportowców i okrętów wojennych w tym dumę Royal Navy krążownik liniowy HMS Hood.
Autor w charakterystyczny dla siebie sposób opisuje ich dzieje w kolejności w jakiej wchodziły do służby poświęcając sporo uwagi ich budowie, precyzyjnie opisując różnice jakie występowały m.in. w sylwetkach, przechodząc później do historii służby starając się nie zapomnieć o rożnych ciekawostkach w tym polityce i osobach mających bezpośredni wpływ na ich losy.
Doskonałym uzupełnieniem są dziesiątki znakomitej jakości fotografii w głównej mierze pochodzących z prywatnych zbiorów osób wspierających autora oraz niezliczone rysunki zarówno kolorowe jak i czarno-białe przedstawiające sylwetki wszystkich pancerników nawet tych, którym nie dane było wejść do służby.

Marian | 2017-07-24
maxi89 | 2017-06-05