Życie podziemne mężczyzny

Wydawnictwo: Gdański Dom Wydawniczy

Powieść przedstawia prawdziwy, zdaniem autora i niektórych czytelników, obraz współczesnego mężczyzny jego relacji z kobietą czy kobietami i stosunku do samego siebie. Jednym słowem portret mężczyzny sporządzony przez mężczyznę.

Grażyna | 2010-03-05
Przeczytana: 21 kwietnia 2010

Wstrętne, nie podoba mi się

Ewelina Kwaśniewska | 2011-01-09
Na półkach: Przeczytane, Ulubione!, Posiadam
Przeczytana: 09 stycznia 2011

Być może połowa ludzkości burzy się mówiąc "nie wszyscy mężczyźni są tacy!". Ja się burzyć nie będę.
Mój bardzo dobry kolega, gdy pokazałam mu tę książkę, "zniknął" - wczytał się potakując i od czasu do czasu delikatnie uśmiechając. Powiedział, że chociaż z niektórymi rzeczami by polemizował, nie sądził, że ktoś spisze typowo męskie myśli. Dodał też, że kobiety nie powinny tego czytać.
Uważam, że powinnyśmy. Powinnyśmy poznać mechanizmy i trochę się na pewne rzeczy uodpornić. Czasem Nam się wydaje, że mamy do czynienia z "innym, niż wszyscy". Nic podobnego. Wydaje Nam się, że przecież Nasz przyjaciel, brat, tata... NIE! "Nie ma faceta, któremu nie zdarzyło się (lub nie zdarzy) zawieść, w którymś momencie kobiety. (...) To samo tyczy się kobiet (...). Uświadomienie sobie tego jakże prostego faktu zmniejszyłoby liczbę rozwodów (...)."

Muminka | 2014-03-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 marca 2014

Dosadne opisy życia seksualnego i męskich fantazji. Bohater pisze szczerego bloga o naturze mężczyzn, o tkwiącym w nich genie niewierności, o potrzebie oszukiwania partnerek by móc prowadzić tytułowe "życie podziemne". Autor jak wczesna Gretkowska lubuje się w szokowaniu odbiorcy, tylko po co? Chyba 90% skojarzeń narratora kręci się wokół seksu i tańca godowego. Wymęczyłam się tą lekturą

Pistacia_Vera | 2016-04-20
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

autor na swoim przykładzie chciał mnie przekonać, że wszyscy mężczyźni są tacy jak on i jego koledzy. opisał swoje "podziemne życie", swoje świństewka i swoje zdrady ale nie przekonał mnie, że jego przykład jest uniwersalny. znam przynajmniej kilku dżentelmenów, którzy nawet jeśli cały czas myślą o seksie (nie siedzę w ich głowach to nie wiem) to nie molestują kobiet w supermarketach, nie uprawiają seksu na zjazdach szkolnych i nie zdradzają żon, nie posługują się też określeniami, którymi operuje autor: "suka", "dymanie" itp. jeżeli chcecie przeczytać jak pan Wojciechowicz zdradza na prawo i lewo swoją żonę, którą zresztą dzieli się też z kolegami to to jest własnie taka książka.

książek: 1903
foolosophy | 2010-03-04

Zerkasz na tego mężczyznę. Myślisz. I znowu zerkasz. “Cholera, przecież to niemożliwe!”. Czy ten mężczyzna, ten właśnie ten, którego znasz x czasu, czuły, namiętny, opiekuńczy, romantyczny chłop może być taką świnią?
Lektura może nie o tyle wartościowa, po której zastanawiasz się nad marnowaniem swojego życie, ale taka, po której zastanawiasz się “kurwa to nie jest prawda. Nie jesteśmy przecież ślepe, zauważyłybyśmy to”. A jednak, myślimy nad tym.
Duże brawa dla tych mężczyzn, którzy mają swoje “podziemne życie”(według autora, każdy je ma). A wiecie czemu? Brawa za to, że nie gubią się w tych kłamstwach, naprawdę szacun.
Myślę sobie też o kobietach. Czemu my dajemy się tak urabiać? Jeśli wszystko to prawda, to czemu oni balangują, kłamią i mają wieczne skoki w bok, a my im wybaczamy i same nie mścimy się w ten sam sposób?
Nie, jednak wiem. My jesteśmy uczciwe… i to wszystko załatwia.

Justyna | 2015-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

6/52

Jeśli to wszystko co autor napisał to 100% prawda dotycząca wszystkich mężczyzn w pełni sił witalnych to cieszę się, że jestem kobietą :).
Wyrazy współczucia panowie, wydaje mi się, że na dłuższą metę to męczące. I przeczy waszej potrzebie posiadania spokoju.
Książka po 1/3 zaczęła być męcząca...

Anula | 2015-01-21

Uważam,że na temat tej książki nie da się powiedzieć nic więcej poza tym,iż nic nowego się po niej nie dowiemy.Bez tzw.fajerwerków(aczkolwiek tytuł obiecujący;-)Powiedziałabym ,że nic odkrywczego...a nawet ,że wyjątkowo przewidywalna;-) W dodatku sam autor słusznie zauważył, iż:
"...nie ma uczciwych facetów-są tylko tacy którzy potrafią doskonale kłamać.Kłamać tak, by spowodować jak najmniej zniszczeń...";-)

Kasia | 2012-08-04

Szokująca, intrygująca, ciekawa, wciągająca. Opowiada o podwójnym życiu mężczyzny który jest uzależniony od seksu, sądzi że jest mu z tym dobrze i krzywdzi wszystkich wokół.

Bluesaltyangel | 2011-01-23

Przerazajace. Przygnebiajace.

kedzior | 2013-09-20

Moim zdaniem książkę pisze koleś który ma jakiś niespełnione marzenia erotyczne