Fallschirmjäger. Spadochroniarz niemiecki 1935–1945

Wydawnictwo: Napoleon V
AdrianX

Niewielu uczestników II wojny światowej oddziałuje na wyobraźnię tak silnie jak Fallschirmjäger. W rygorystycznym procesie selekcji do tej służby stawiano przede wszystkim na śmiałość i odwagę, a szkolenie było bardzo wymagające. Wojska powietrznodesantowe Hitlera uczestniczyły w najbardziej zuchwałych starciach całej wojny: od szturmu na twierdzę Eben Emael w 1940 r., przez desant na Kretę w 1941 r., po uwolnienie Mussoliniego i próbę likwidacji marszałka Tito. Spadochroniarze służyli też jako doborowa piechota liniowa na głównych teatrach działań wojennych: w Europie Północno-Zachodniej, Afryce Północnej i na froncie wschodnim. Niniejsza książka przybliża życie i doświadczenia typowego niemieckiego spadochroniarza, wykorzystując relacje z pierwszej ręki, pochodzące z różnych frontów i okresów wojny.

micor | 2017-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2017