Władca cesarzy

Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz
Cykl: Sarantyńska mozaika (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Lord of Emperors
fantastyka, Bizancjum

Tom drugi "Sarantyńskiej mozaiki", którą tworzy też powieść "Pożeglować do Sarancjum". Słynny mistrz układania mozaik, Kryspin, przybył do bajecznego miasta Sarancjum na wezwanie cesarza Valeriusa. Będąc człowiekiem, który żyje tylko dla sztuki, dla którego ambicja niewiele znaczy, pieniądze jeszcze mniej, a intrygi zupełnie nic, Kryspin pragnie jedynie zmierzyć się z wyzwaniem pod kopułą,...

Słynny mistrz układania mozaik, Kryspin, przybył do bajecznego miasta Sarancjum na wezwanie cesarza Valeriusa. Będąc człowiekiem, który żyje tylko dla sztuki, dla którego ambicja niewiele znaczy, pieniądze jeszcze mniej, a intrygi zupełnie nic, Kryspin pragnie jedynie zmierzyć się z wyzwaniem pod kopułą, która ma się stać wspaniałym sanktuarium i dziedzictwem cesarza.
Lecz pragnienie Kryspina nie zostanie spełnione. Miasto wrze od pogłosek o wojnie i spisków, a nieziemskie płomyki błyskają tajemniczo i znikają nocą wśród ulic. Valerius spogląda na zachód, ku ojczyźnie Kryspina, Varenie, by umocnić swoją władzę, a jego plan może mieć opłakane skutki dla rodziny i znajomych Kryspina.
Lojalność wobec ojczyzny wiele kosztuje Kryspina, ponieważ los układacza mozaik splótł się z losami Valeriusa, cesarzowej oraz młodej królowej Gisel, jego własnej monarchini, wygnanej do Sarancjum…

źródło opisu: zysk.com.pl

źródło okładki: zysk.com.pl

Krzysztof_g | 2013-08-08
Na półkach: Przeczytane, SF i Fantasy

Musiałem dać 10 ponieważ Pożeglować do Sarancjum dostało u nie 9, a Władca Cesarzy jest jeszcze lepsze. Często drugi tom bywa słabszy od pierwszego, w tym wypadku tak jednak nie jest. Kay jest przedstawicielem tzw low fantasy, czyli wszystko odbywa się bez potrzeby smoków i krasnali ;). W przypadku wszystkich książek Kaya mamy do czynienia tak naprawdę z historią, tylko zmieszaną z wyobraźnią autora. Polecam wszystkim, dla których fantasy to coś więcej niż bredzenie o "siłach ciemności".

Machno | 2014-03-19
Przeczytana: 19 marca 2014

Intrygują historia rzemieślnika, rzuconego w tryby historii, Wielkiej Historii. Chcąc, nie chcąc musiał znaleźć się w otoczeniu pięknych kobiet o zaskakujących planach oraz zdecydowanych mężczyzn, którzy mieli swoje misje w życiu. On sam będzie walczył o stworzenie dzieła swojego życia. Niezwykła historia w otoczce fantasy.

Chemik | 2013-09-10
Przeczytana: maj 2008

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ocena za całość.

Cerro | 2014-11-14