Nie zdradzaj żadnych tajemnic

Wydawnictwo: Książnica
Tell Me No Secrets
proces, prześladowca

Inne wydania

Powieść psychologiczno-obyczajowa, studium zachowań kobiety żyjącej w poczuciu osaczenia. Osiem lat po nie wyjaśnionym zniknięciu matki, cztery lata po odejściu od męża, prokurator Jessica Koster z zadowoleniem stwierdza, że nareszcie w pełni kontroluje swoje życie, ułożone teraz tak, jak chciała: samotne, rutynowe, bez niespodzianek burzących zaplanowany rozkład dnia. Ten porządek ulega zachwianiu, kiedy przygotowując się do kolejnego procesu Jessica poznaje interesującego mężczyznę. Równocześnie zaczyna ją nękać nieuchwytny prześladowca, pojawia się także były mąż. Wracają wtedy paraliżujące napady paniki, których doświadczała po zniknięciu matki. Za wszelką cenę stara się im nie poddawać, szukając odpowiedzi na pytanie: kto i dlaczego na nią nastaje?

wiolagg66 | 2014-06-02

Świetna książka opowiadająca o przygodach pani prokurator Jessice,która ma niełatwą zagadkę do rozwiązania...
Czy jej się to uda?
Jakie będą tego skutki?
Przeczytajcie sami. Naprawdę niesamowita książka,która do końca trzyma w napięciu! ;p

Anna | 2016-07-12

Powieść psychologiczno-obyczajowa czyli mój ulubiony gatunek literacki i do tego Joy Fielding. Uwielbiam tę autorkę przede wszystkim za jej błyskotliwe dialogi. W "Nie zdradzaj żadnych tajemnic" od pierwszej strony. GORĄCO POLECAM!

manfred | 2011-07-27
Przeczytana: 23 lipca 2011

jak większość książek Joy Fielding, nie zawiodła mnie:) Poczucie osaczenia bardzo realistyczne- wczułam się:)A odpowiedź na pytanie : "Kto i dlaczego na nią nastaje" znajduje się dopiero na ostatnich stronach książki. Zaskakujące zakończenie,a to lubię.

Natalia | 2013-10-28
Przeczytana: 27 października 2013

Świetna, trzymająca w napięciu i pełna wielu ekscytujących momentów książka. Pobudzająca do myślenia i bardzo rzeczywista. Taki trochę thriller połączony z lekkim romansem. Polecam

wiejskifilozof | 2013-10-24

Dobra Książka,takie połączanie thrillera i powieści psychologicznej.Pokazana walka kobiety z bezwzględnym prześladowcą.

Kinga | 2013-07-23
Przeczytana: 17 lipca 2013

Jess jest prokuratorką. Wydaje jej się, że jej życie jest takie jak chciała. Wkrótce jednak wszystko się zmienia. Podczas kolejnego procesu poznaje mężczyznę, który oskarżony został o gwałt na Connie. Wkrótce wszystko się komplikuje i na jaw zaczynają wychodzić fakty sprzed ośmiu lat.

Książka jest naprawdę warta uwagi, bo mnóstwo w niej napięcia i zagadek. Akcja pędzi do przodu, a końcówka jest bardzo zaskakująca. Nie dałam razy się domyślić, jak to wszystko się skończy. Jednak jak teraz tak sobie myślę, to wskazówek było mnóstwo. Jest to książka lekka, idealna na lato, bardzo szybko się ją czyta.

Bardzo podobała mi się postać głównej bohaterki - Jess. Odważna pani prawnik, która doskonale wie czego chce od życia, jej rozkład dnia jest starannie zaplanowany, ma nad wszystkim kontrolę. Wystarczy jednak jedna sprawa i wszystko się zmienia. W książce można dostrzec jej przemianę psychiczną.

Opinia została opublikowana również na moim blogu:...

fridige | 2014-05-20
Przeczytana: 20 maja 2014

Jak mówiłam, sięgnęłam po kolejną książkę tej autorki. Nie rozczarowałam się. Wczułam się w bohaterkę, przeżywałam wszystko razem z nią, a zakończenie, co tu dużo mówić, mistrzowskie i zaskakujące.

danulkak | 2014-05-17
Przeczytana: 17 maja 2014

Kolejna przeczytana książka Joy Fielding i kolejna fajna książka na której się nie zawiodłam.To nie tylko kryminał w klasycznym tego słowa znaczeniu, ale doskonałe studium ludzkiej psychiki i zachowań.
Trzymająca w napięciu powieść - jak zwykle po ostatnią stronę - kończy się zaskakująco.Wszystkie tajemnice zostają wyjaśnione,te nowe jak i te stare, z którymi bohaterka nie umiała sobie poradzić,i które naznaczały jej życie powracającymi koszmarami.
Muszę przyznać, że tym razem nie dałam się autorce całkowicie zaskoczyć. Mniej więcej w połowie książki elementy układanki zaczęły mi do siebie pasować.Moje podejrzenia co do winnego okazały się słuszne.Książkę jednak do końca czytałam z wielką ciekawością, zadając sobie pytanie, czy znowu zostanę wyprowadzona w pole.
Bardzo ciekawa lektura, polecam wszystkim.

Paulina | 2011-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2011

Oj słabiutko...Niestety. Jakiś czas temu książkami Joy Fielding mocno się zachwycano, podobnie jak teraz np. Jodi Picoult...Ja również zgromadziłam sporo książek tej autorki by - jak już będę mieć czas - przekonać się czy rzeczywiście są takie "super", na miarę światowych bestsellerów. Pierwszą powieścią z jaką się zetknęłam, autorstwa Fielding była książka "Pierwszy raz". Piękna historia, dzięki której nabrałam ogromnego apetytu na powieści autorki. Niestety kolejne czytane - "Laleczka" " Ulica Szalonej Rzeki" i niestety też przeczytana ze znużeniem - "Nie zdradzaj żadnych tajemnic" okazały się nieporozumieniem. Miałam większe oczekiwania a teraz nie wiem co zrobić ze zgromadzonymi książkami autorstwa pani Fielding...Czy dać im szansę czy oddać, wymienić, odsprzedać...? Na dzień dzisiejszy chęci na czytanie jakiejkolwiek książki tej autorki są zerowe...

"Nie zdradzaj..." to nudna, banalna i totalnie nieciekawa książka. Nie ma w niej nic z powieści psychologicznej a już tym...

pole_minowe | 2011-09-29
Na półkach: Przeczytane, Joy Fielding, 2011
Przeczytana: 08 września 2011

Pani Prokurator ‘od kryminalnych’ praca wymyka się z rąk i wkracza w życie prywatne poprzez własne niezabliźnione zaszłości z przeszłości – to tak w skrócie, jednym zdaniem : )

Poplątanie emocji i uczuć z pomieszaniem refleksji nad sobą i retrospekcji głównej bohaterki. Dreszcz trillera, akcja sensacji, osaczenie dramatu psychologicznego. Ciągła niepewność, napięcie, morze wątpliwości, sprawiające, że trudno dostrzec te gesty, słowa i zdarzenia, które naprawdę są ważniejsze. I zakończenie, tak proste, banalne i trywialne, że aż zaskakujące. Zachwyt jednak mija, gdy czytając książkę po raz drugi, widzimy jak na dłoni wszystkie wskazówki, poszlaki i podpowiedzi zmierzające do rozwiązania. Jak zwraca uwagę w swych książkach inna autorka /A.Christie/: ‘natura ludzka jest wszędzie taka sama’. Jak mówi ludowe porzekadło: ‘wyjdź z siebie, stań obok i zobacz, że nie wszyscy są tacy jak ty’...