Moja Polska ?

Wydawnictwo: WARSZAWSKA GRUPA WYDAWNICZA
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Moja Polska?
literatura faktu

Piotr Kozłowski opowiada o sobie i swoim życiu, przedstawia czytelnikowi zabawne, ale i niekiedy tragiczne momenty, a jednocześnie snuje opowieść o swojej największej miłości Polsce, która jest równorzędną bohaterką książki. O Polsce przedwojennej i powojennej. Polsce czasu pogardy, UB, sądów kiblowych. Polsce niepodległej, ale nie wolnej od nieprawidłowości i nierówności. Moja Polska? to nie...

Moja Polska? to nie tylko bilans życiowy, to także bilans dwudziestu pięciu lat polskiej wolności.
Piotr Kozłowski ur. w 1967 r., mieszka w Warszawie. Zakochany w życiu, przyrodzie i sztuce. Zniesmaczony złem, kłamstwem i głupotą.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-49647394-moja-polska

źródło okładki: http://bonito.pl/k-49647394-moja-polska

jarr74 | 2017-01-02
Przeczytana: 2017 rok

„Już będąc dzieckiem, wiedziałem, że istnieją-niesprawiedliwość i kłamstwo, a dziś, będąc dorosłym, nie mogę znaleźć nawet cienia uczciwości i prawdy”.

Nakładem Warszawskiej Grupy Wydawniczej ukazała się publikacja Pana Piotra Kozłowskiego zatytułowana „Moja Polska” i bardzo cieszę się iż udało mi się na nią trafić. Z kilku zasadniczych powodów. Jestem, wprawdzie, trochę młodszy od autora lektury, ale niezmiernie wdzięczny mu jestem za to iż udało mu się poruszyć w moim umyśle oraz pamięci dawno, wydawałoby się, pogrzebane, nuty przeszłością. Ze zdwojoną siłą powróciły wspomnienia lat dziecięcych i szkolnych, czasy młodzieńczego buntu, wpisującego się w specyficzną, bezbarwną PRL-owską scenerię oraz przesycony absurdami (oraz urokami taniego wina-nie ma co zaprzeczać) klimat ówczesnej rzeczywistości. Uświadomiłem sobie, przy tym, z niejakim zdziwieniem, jak wiele rzeczy, wydarzeń i zjawisk (choć dziś z perspektywy lat wyglądają one już zupełnie inaczej) nasze...

Patryk | 2016-12-12

Udało mi się przeczytać, chociaż to książka dla odważnych.
Rozpoczyna się niewinnie, coś ala "Boso ale w ostrogach", tyle że potem autor odjeżdża w przestrzeń całego świata - od ekologii do fantastyki. Przekrój wiadomości wykracza poza alfabet, a niektóre przebijają najśmielsze teorie spiskowe. Co ciekawe,że źródła medialne potwierdzają zawarte w tej książce fakty. Dla mnie osobiście autor popełnił mega błąd, gdyż wiadomości z tej ksiązki posłużyć mogą na kilkanaście krótszych lektur.
Z jednej strony jestem zadowolony po wchłonięciu tego materiału, a z drugiej... zaczynam się bać....

gruber80 | 2016-12-27
Na półkach: Teraz czytam