Nie lękajcie się

Wydawnictwo: StudioEMKA
Ne féljetek
83-85881-63-8
literatura węgierska

Niezwykła, oryginalnie napisana powieść, pełna trafnych spostrzeżeń i konstatacji na temat ludzkiego losu, starzenia się, pociechy, jaką niesie ze sobą świat metafizyki. Można ją odczytać na wiele sposobów: jako lek na strach przed śmiercią, jako propozycję wyboru drogi życiowej, podpowiedź jak żyć i umierać z godnością. Wreszcie jako historię niespełnionych miłości, bezlitosny obraz świata przełomu tysiącleci. Choć porusza problem starości i śmierci nie ma w niej pesymizmu dla jednych jest książką wartą przeczytania, dla innych stanowić wręcz powinna obowiązkową lekturę.

DeeM | 2016-02-10
Przeczytana: 05 marca 2016