Królowa wolności t2. Wojna koron

Wydawnictwo: Noir sur Blanc
La Reine Liberté. La guerre des couronnes
83-7392-066-8
historyczna

Po śmierci ukochanego męża, faraona Sekenenre, który poległ bohaterską śmiercią w bitwie z wojskami Hyksosów, Ahhotep, Królowa Wolności, nie załamuje się. Pod jej dowództwem, dzięki jej mądrości, zdolności przewidywania i talentom strategicznym armia wyzwoleńcza zaczyna odnosić sukcesy. Władczyni zyskuje wsparcie w swym dorastającym starszym synu Kamesie. Mimo młodego wieku okazuje się...

Władczyni zyskuje wsparcie w swym dorastającym starszym synu Kamesie. Mimo młodego wieku okazuje się dzielnym i uzdolnionym wodzem, wkrótce zostaje także faraonem.
Imperator Hyksosów, ponury tyran Apofis, długi czas lekceważy poczynania armii tebańskiej, traktując je jak lokalny bunt bez większego znaczenia, który w dogodnej dla siebie chwili zdusi bez najmniejszej trudności. Staje się jednakże rzecz niewyobrażalna: wojska Królowej Wolności zmuszają do kapitulacji kolejne, uchodzące za niezdobyte, fortece hyksoskie, by wreszcie zagrozić samej stolicy imperium mroku - przepotężnej twierdzy Awaris.
Jednakże w najbliższym otoczeniu królowej Ahhotep i faraona Kamesa kryje się przebiegły i perfidny zdrajca. Gdy zwycięstwo wydaje się już na wyciągnięcie ręki, zada bojownikom wolności straszny cios, który może przesądzić o ich losie.

carmaniola | 2016-05-23
Przeczytana: 20 maja 2016