Legenda o Skarbniku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Tibum

Odświeżona, intrygująco zilustrowana, najsłynniejsza śląska legenda o duchu wszystkich kopalń, który pomaga w niedoli górnikom i jest ich przewodnikiem. Wynagradza trud, odwagę, uczciwość. Klasyk w nowym wydaniu! „Legenda o Skarbniku” otwiera cykl najpopularniejszych polskich legend, który realizujemy. Legenda o Skarbniku autorstwa Julian Brudzewskiego, z ilustracjami Adama Wójcickiego powstała dzięki współpracy z Wydziałem Projektowym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Ilustracje do „Legendy o Skarbniku” powstały w ramach seminarium w katedrze projektowania graficznego. Studenci katowickiego ASP mieli okazję po raz pierwszy zapoznać się z formą artystyczną jaką jest Kamishibai i zmierzyć się z najsłynniejszą śląską legendą. Wydawnictwo wybrało ostatecznie niezwykłe, ekspresywne i doskonale oddające klimat Śląska ilustracje Adama Wójcickiego. Prace, które powstały w trakcie seminarium będą pokazane na odrębnej wystawie, którą planujemy zorganizować we wrześniu 2014 roku. Książka opublikowana dzięki wsparci finansowemu Instytucji Kultury – Katowice Miasto Ogrodów

źródło opisu: www.tibum.pl

źródło okładki: www.tibum.pl