Mój przyjaciel Kemuchi

Tłumaczenie: Dorota Vinet
Wydawnictwo: Wydawnictwo Tibum
Mon amie Kemouchi

Kemushi mieszka w niezwykłym ogrodzie. Przez całą zimę schowany w swoim domku na drzewie słucha wietrznych melodii. Czas mija. Kiedy nadchodzą roztopy Kemushi bardzo się zmienił. W ogrodzie zaczynają się wiosenne porządki. Kemushi czeka …W końcu opuszcza swój domek, wdycha upojne zapachy kwitnących śliw i czereśni, kontempluje księżyc w pełni. Jest gotowy do dalszej drogi… Historia opowiada o przyrodzie i jej przemianach, o tym czym jest tożsamość i przemijanie. Poetyckiemu tekstowi towarzyszą piękne, utrzymane w stylu orientalnym ilustracje wybitnej ilustratorki Mandany Sadat. Dla dzieci od lat 3-100 Książkę wydano dzięki dofinansowaniu Instytutu Francuskiego w ramach program wsparcia wydawniczego.

źródło opisu: www.tibum.pl

źródło okładki: www.tibum.pl