Jesteś moim niebem

Wydawnictwo: Muza
gabii62

Przejmująca, niezwykle intymna opowieść o rozczarowaniu, bólu, strachu, rozpaczy i tęsknocie. Zapis najgłębszych uczuć i najtrudniejszych emocji, z którymi zmaga się córka po przedwczesnej i nagłej utracie matki.

źródło opisu: Księgarnia internetowa

źródło okładki: google

Bożena1 | 2017-05-01
Przeczytana: kwiecień 2017

"Jedynie serce Matki uczuciem zawsze tchnie,
jedynie serce Matki o wszystkim dobrze wie,
dać tyle ciepła umie
i każdy gest zrozumie,
a gdy przestaje dla nas bić
tak ciężko, ciężko żyć..." - cytat z pieśni Mieczysława Fogga
- i właśnie o tym jest ta książka, bardzo osobista, przepełniona bólem, nadzieją, smutkiem, ogromnym żalem po stracie ukochanej Mamy.
Czy to możliwe, że świat nie stanął w miejscu, kiedy Ona odeszła?
To swoisty hołd oddany Matce, która na zawsze pozostanie niebem dla swojej córki.

Pokrecona | 2016-12-29
Przeczytana: 25 grudnia 2016

"Jesteś moim niebem" - to powieść obyczajowa, która opowiada o niezwykle trudnym temacie, jakim jest choroba i śmierć matki. Jest to przykład literatury przepełnionej bólem. Przenikającej na wskroś nadziei, poświęceniu i bezgranicznej miłości.
Najgorsza w pogodzeniu się ze śmiercią jest ostatnia rozmowa, pełna cierpienia i świadomości nieubłaganej ostateczności.
Autorka świetnie ukazała zagubienie bohaterki, jej rozdarcie wewnętrzne oraz zachwianie emocjonalne towarzyszące traumie.
Nadal pozostaję pod wpływem tej lektury, ponieważ zmusza ona do refleksji nad tym, jakie cierpienie zostaje nam oszczędzone.
To niezwykle emocjonująca lektura ale uprzedzam, nie każdy będzie w stanie przez nią przejść....
Polecam!!!

Maja | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

"W umieraniu na raka nie ma ckliwych pożegnań na dostojnym łożu śmierci, w domowym zaciszu, w przytulnej sypialni. Są nagość szpitalnych sal, chłód świetlówek, kwaśny zapach leków, obce twarze pielęgniarek i salowych, podłogi PCV, cewniki i kroplówki (...). Rak odbiera ukochaną osobę na długo przed aniołem śmierci, skazuje bliskich na rozdzierającą niezrozumiałą tęsknotę już wówczas, gdy pozornie chory wciąż znajduje się na wyciągnięcie ręki i można go dotykać, karmić, myć, przemawiać do niego... Poza rozpaczą, tęsknotą, wołaniem, strachem i niezgodą rak wywołuje coś jeszcze - uporczywe, narastające pragnienie eutanazji".

Czasem jedno słowo sprawia, że nasz cały uporządkowany dotąd świat nagle wali się. Córka dowiaduje się o tym, że jej ukochana mama ma raka i zostało jej niewiele czasu. Kobieta stara się do końca walczyć o matkę i żyć normalnie, jednak nie jest to wcale takie proste. Świadomość nadchodzącej straty przeraża ją. Narratorka powieści nie jest gotowa na rozstanie z...

eyesOFsoul | 2016-11-20

Śmierć przychodzi nagle. Nie można się do niej przygotować. Nawet podczas choroby, która jest nieuleczalna, w człowieku tkwi nadzieja… że może jednak stanie się cud. Kiedy zmarła mi babcia, miałam wrażenie, że to nie dzieje się naprawdę. Że przecież zaraz do niej pojadę. Zaraz napijemy się herbaty. Zaraz znów mi opowie, jak to było kiedyś. Śmierć jednak przychodzi nagle i wywraca cały świat do góry nogami.
Magdalena Piotrowska w swojej powieści „Jesteś moim niebem” opowiada o bólu, którego nie da się wymazać. Na ten ból nie ma antidotum. Żadna apteka nie sprzeda nam na niego lekarstwa. Możemy próbować się leczyć… Ale kiedy w grę wchodzi miłość i tęsknota – tam rozpacz szuka swego ujścia. Czasem wystarczy czas. Czasem tego czasu jest za mało.
Żyjemy w świecie wi-fi. Wszystko w sieci. Wszystko na teraz. Wszystko na pokaz. Jak często zapominamy, jaki jest dzień tygodnia? Jak często zdarza nam się zostać po godzinach w pracy? Jak często jemy za szybko, byle jak i byle co? A kiedy...

angelika | 2016-10-27

Dziś przychodzę do Was z książką polskiej pisarki Magdaleny Piotrowskiej,przedstawiająca wydarzenia na ,które nie mamy wpływu.Jedynie co możemy ,to czekać na to,co przyniesie nam los i wierzyć w lepsze jutro.
Śniadanie,odwieźć dzieci do szkoły,obiad sprzątanie i kolacja.Tak wygląda życie nie jednej kobiety.Troszczymy się o nasze dzieci,męża i dom.Żyjemy z dnia na dzień, goniąc tak naprawdę donikąd.Mamy poczucie siły nic nie jest wstanie nas złamać.Nagle wszystko się zmienia.Rozpoznanie rak z przerzutami.Chemioterapia,naświetlenia.Wyrok śmierć.Walka z czasem,a raczej bitwa ze śmiercią z ,którą nikt nie wygrał.
Wystarczy jedno słowo "rak" i wszystko zaczyna kręcić się wokół choroby,której tak bardzo wszyscy się boją.Krótkie słowo zamieniające życie chorego i rodziny w koszmar.Nadzieja jest,ale czy na długo?
W takiej sytuacji postawiona była bohaterka książki.Strach,ból i tak okropna myśl co teraz ile czasu zostało.Wszystko zaczyna się burzyć.Życie,w którym była bezpieczna...

Bookowa Dama | 2016-11-17
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 2016 rok

"Jesteś moim niebem" to zapis najgłębszych uczuć i najtrudniejszych emocji, z którymi zmaga się córka po przedwczesnej i nagłej utracie matki. Bohaterka wydaje się być normalną kobietą, kochającą córką i wspaniałą żoną, troskliwie opiekującą się dziećmi. Choć zabiegana na co dzień, znajduje radość w życiu. Do czasu. W Wigilię jej mama dzwoni i mówi, że nie da rady przyjechać, bo złapała przeziębienie. Niby nic poważnego, niestety objawy nie mijają. Diagnoza? Rak z przerzutami. Niewielkie szanse na szczęśliwie zakończenie. Pozostało jedynie odliczani dni i wykorzystanie ich najlepiej, jak to możliwe.

Na początku nie byłam do końca przekonana co do tej książki. Pierwsze strony były naprawdę mocno rozległymi opisami przyrody bądź scenerii przedświątecznej, które prawdę powiedziawszy nieco mnie odstraszały. Na szczęście to szybko mija. Magdalena Piotrowska zastosowała tu nietypowy styl. Używa się zdań wielokrotnie złożonych, zupełnie jakby postanowiła połączyć ze sobą co najmniej...

Magdalena | 2016-11-09

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na zakończenie weekendu proponuje Wam lekturę książki „Jesteś moim niebem” Magdaleny Piotrowskiej od Wydawnictwo MUZA.

Wobec takich książek jak ta, trudno przejść obojętnie. Przecież rak to często słowo, które w chwili gdy je słyszymy odwraca nasze życie do góry nogami. Zmienia priorytety, błahe sprawy które w chwili gdy jesteśmy zdrowi zaprzątają naszą głowę nagle przestają się liczyć. Jedyne co jest dla nas ważne to walka, walka która musimy stoczyć o coś najcenniejszego co mamy – walka o życie. Czy tą walkę można wygrać? Czy z góry skazani jesteśmy na przegraną? A może dostaniemy jedynie wyrok w zawieszeniu z opóźnionym czasem wykonania?
Podobno w tej walce najważniejsza jest nadzieja, to przecież ona umiera ostatnia. Ale co w sytuacji, gdy ta bitwa niestety skazana jest na przegraną. Ból, poczucie nieopisanej straty. Jak żyć, gdy odchodzi ktoś najbliższy naszemu sercu? Przecież pozornie życie toczy się dalej, ale dla nas ta strata jest osobistym końcem świata.

Książka...

Joanna | 2017-10-21