Octavius
filozofia i etyka
Elevander

Pierwszy polski przekład dialogu "Oktawiusz" autorstwa Minucjusza Feliksa (II wiek n.e.). Dzieło stanowi przykład wczesnej apologetyki chrześcijańskiej, za pomocą której wyznawcy nowej wiary starali się dotrzeć do wykształconych warstw świata grecko-rzymskiego i zwalczać rozpowszechnione wśród nich przesądy na temat religii Chrystusa. Utwór wykazuje koncyliacyjny stosunek do pogan, a jego autor próbuje porozumieć się z nimi na gruncie filozoficznym.

Reprint wydania z roku 1925

źródło opisu: opis autorski