Notes krakowski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Kraków
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura faktu
Wojciech

"Notes krakowski" Stefana Otwinowskiego to zbiór świetnych felietonów publikowanych w "Życiu Literackim". Zapiski te są znakomitym przeglądem i przypomnieniem wydarzeń krakowskiego życia kulturalnego i artystycznego lat 1967-1972. Zarówno premiery teatralne i filmowe, jak i wystawy grafiki, malarstwa czy rzeźby znajdują w nich dowcipny komentarz. Nie brak też uwag o szczególnie ważnych dla miasta zdarzeniach, jak odnowienie Małego Rynku, otwarcie nowej trasy czy mostu, budowa nowego osiedla. Dzięki notowaniu tych spraw na bieżąco "Notes krakowski" stanowi swego rodzaju kronikę dziejów Krakowa.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2000

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wojciech | 2016-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2016

Książka dobrze opisuje życie kultury w Krakowie w omawianych latach. Jednakże dla osób nie znających dobrze tematu jest pełna obcych nazwisk i tytułów. Mimo to oceniam ją bardzo dobrze.

Na półkach