Perfekcyjne maniery

Pascal
2016-10-26
2016-10-26
savoir vivre dobre maniery

Książka jest bardzo ładnie wydana i na tym chyba kończą się jej plusy. Treść książki była dla mnie porażką. Pisana na szybko tylko po to, aby zarobić na niej.
Nie polecam. Szkoda czasu i pieniędzy, gdyż wartość merytoryczna tej lektury jest żadna.

Poważnie?
Koleżanka poprosiła mnie o przysługę i zajęcie się jej kwiatami w czasie gdy ona będzie pływać po Mazurach. No i poszłam podlać tą kolosalną ilość roślinek… Na biurku jej córki leżała sobie książka jednej z naszych naczelnych celebrytek. Ładna okładka w niebieskiej tonacji aż kusiła by wyciągnąć po nią ręce. Wyciągnęłam. I to był mój błąd.
Z tyłu okładki jest takie zdanie: ”Dzięki temu poradnikowi już nigdy nie popełnisz faux-pas”.
Cóż. Ja mam jednak wrażenie, że największe faux-pas jakie w życiu popełniłam to sięgnięcie po ten „poradnik”.
Minimum treści, maksimum ilustracji. Tekst bardzo wtórny, nic nowego nie wnoszący do życia.
Może pani Rozenek tak się zapętliła w celebryckim świecie, że nie zwróciła uwagi na fakt, że zasady savoir-vivre już dawno zostały ustalone i nie ma potrzeby powielać oczywistych oczywistości.
Ta książka to doskonały przykład zarabiania na powtórzeniach.
Cena rynkowa „dzieła” 49.90 pln. No way!

Poważnie?
Z tyłu okładki jest...

Spodziewałam się zbioru faktycznie obowiązujących zasad zachowania - nie tylko w sferze prywatnej, ale też publicznej. Zamiast tego przeczytałam, mam wrażenie, szereg artykułów z jakiegoś tygodnika, które traktują z powagą o elementarnych zasadach zachowania, nie skupiając się finalnie na konkretnych kwestiach w sposób wystarczający.

Praktycznie niczego nowego nie dowiedziałam się z tej książki. Autorka traktuje tematy bardzo pobieżnie, nie zagłębiając się w szczegóły. Książka bardziej przypomina kolorową gazętę dla pań, ponieważ mnóstwo w niej zdjęć, które dodają objętości ksiażce.

Cudowny poradnik, który czyta się lekko, czcionka i obrazki pozwalają łatwiej zapamiętać większość zasad, których niestety nie stosujemy na co dzień.

Liczyłam na ciekawie opisane, nieznane mi dotychczas zasady savoir-vivre'u, a spotkałam się z tym wszystkim, co od dawna już wiedziałam, w dodatku opisanym w sposób tak "szybki", że prawie nic nie zostało mi w pamięci.

Książka jest pięknie wydana, ale na tym bym poprzestała... na zdjęciach... Niestety treść nie spełniła moich oczekiwań... Czytając miałam wrażenie licznych powtórzeń tego samego tylko innymi słowami... Większość tematów poruszonych jest dla mnie oczywista, niestety nie polecam tej pozycji, sięgnęłam po nią bardziej z ciekawości związanych z jej autorką. Nie mniej napewno znajdą się osoby którym ta pozycja przypadnie do gustu.

książka dla debili ... cena nie wiem za co .... za kolorowe obrazki ? a dwie gwiazki za to że 3 akapity przykuły moją uwagę.

• Przeczytane w 2018
  • 2017
  • Sztuka dobrego zachowania
  • Takie sobie
  • Polskie

Dodaj cytat z książki Perfekcyjne maniery