Ostatnia obietnica

Zysk i S-ka
2004-01-01
2004-01-01
837298638X

Jak dla mnie dosyć nudna, było kilka ciekawych zwrotów akcji, jednak tempo tej książki, styl - to nie dla mnie - zaczęłam czytać, to już skończyłam. Na plus włoski klimat.

Dosyć banalna opowieść o miłości. Para by być razem musi uporać się z rozwodem, astmą syna oraz niewiernym mężem. Jedyne co mnie urzekło to oddanie klimatu okolic Florencji (moje wspomnienie z wakacji) oraz przedstawienie szczególnej mentalności włochów. Nuuuuuda. Nie polecam.

Piękna opowieść o miłosci .

Piękna opowieść o miłosci .

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Boshe wreszcie koniec. Strasznie ciężko się to czyta, historia oczywiście przeromantyczna. Dla mnie najgorsza jego książka jak do tej pory bardzo bardzo ciężko było mi przez nią przebrnąć. Ale innym jak widać się podoba więc kto przeczyta ten sam oceni.

Czegoś zupełnie innego spodziewałam się po tym pisarzu. Bardzo prosta, banalna historia o miłości.

Dotychczas wydawało mi się, że znacznie trudniej jest mi napisać recenzję książki, która mi się spodobała. No bo jak przekazać zachwyt nad czyimś dziełem, nie odstraszając przy tym potencjalnego odbiorcy? Teraz jednak trudno jest mi się zebrać do pisania opinii o książce, która patrząc na przeszłość jaka wiąże mnie z autorem, powinna mi się spodobać. Niestety tak się nie stało.
Eliana, główna bohaterka książki jest Amerykanką, która zakochawszy się w przystojnym Włochu, przeprowadza się do kraju, który słynie z dobrego jedzenia, klimatu czy języka. Na miejscu okazuje się, że wymarzona przez nią przyszłość, nie pokrywa się z jej wyobrażeniami. Zdrady męża, choroba syna powodują, że kobieta czuję się coraz bardziej obco w otaczającej ją rzeczywistości. Kiedy traci nadzieję w to, że jej los może się odmienić, na jej drodze staje Ross. Czy dzięki niemu odzyska wiarę w lepsze jutro?
W tej książce było wszystko czego potrzeba dobrej powieści obyczajowej, a ja czuję się jakbym nic z niej praktycznie nie dostała dla siebie. Kocham powieści Evansa, tym bardziej jest mi przykro przyznać, że tym razem to, co stworzył mnie nie porwało. Żałuję, że poprzez brak zaangażowania w fabułę, utraciłam szansę na wejście we włoski klimat, na który zawsze reaguję pozytywnie. Nakład tej książki w Stanach wyniósł 13 milionów egzemplarzy. Pierwszy raz od naprawdę długiego czasu ta liczba okazała się dla mnie pechowa. Ode mnie z ciężkim bólem serca 4/10.

Kocham tą książkę! Historia Eliany tak dotknęła mojego serca, że wracam do niej wręcz co rok i czytam na nowo, tak samo się rozczulając. Polecam :)

Przeczytałam już dosyć dawno tę powieść, ale pamiętam, że była sielska - mimo trudnej sytuacji głównej bohaterki (uwaga na spoilery) wprowadziła mnie w błogi stan i czytałam ją z przyjemnością. To był mój początek z twórczością Evansa, i niecierpliwie się by poznać więcej jego dzieł tego typu.

Czy da się napisać pozytywny romans, w którym kobieta zdradza męża, ponieważ jest nieszczęśliwa w multikulturowym małżeństwie, a los zsyła jej krajana na letni romans, z którego buduje się głębsze uczucie?
Cóż, widać można. I to piórem mężczyzny. Dużo w tej powieści wrażliwego zrozumienia dla niewiernej małżonki, zwłaszcza, że mąż też nie jest święty. Bo gdyby był, to ocena moralna tego trójkąta by się skomplikowała. A tego byśmy w książce o letnim romansie w Kraju Oliwek przecież nie chcieli.

• Richard Paul Evans