Zupy odchudzające. Sezonowy detoks

Wydawnictwo: Feeria
Gąska

Czy wiesz, że dieta oparta na zupach to idealny sposób, żeby zyskać solidną dawkę energii, tracąc jednocześnie kilka centymetrów w pasie? Tak, właśnie zupom zawdzięczamy przyspieszenie metabolizmu, wzbogacenie naszego organizmu w cenne wartości odżywcze i oczyszczenie z toksyn! Pyszne zupy rozgrzeją jesienią i zimą, odciążą wątrobę i pozwolą odbudować właściwą florę jelitową, dzięki czemu doświadczymy uczucia wyjątkowej lekkości, a wzdęcia, zgaga, zaparcia oraz niestrawność czy bóle żołądka odejdą w niepamięć.
A co najlepsze, na efekty zupowej diety nie trzeba czekać długo. Tylko miesiąc wystarczy, by poczuć się cudownie w nowej skórze. Przepisy są ułożone tak, by każdy tydzień diety, będącej ucztą dla podniebienia, spełnił jednocześnie ważną funkcję:

* I tydzień – detoks – usuwanie toksyn z organizmu
* II tydzień – spalanie – przyspieszanie metabolizmu
* III tydzień – oczyszczanie – usprawnienie perystaltyki jelit
* IV tydzień – odżywianie – zwiększenie bioprzyswajalności witamin i minerałów

Książka zawiera proste przepisy na każdy dzień, listy zakupów, a także informacje o wartościach odżywczych stosowanych produktów.

Pamiętaj: odpowiednia zupa to szybka, sycąca potrawa, dzięki której schudniesz i poczujesz się rześko. Kiedy inni będą narzekać na jesienny spadek formy, Ty będziesz emanować pięknem, gotowa przenosić góry!

źródło opisu: Wydawnictwo Feeria, 2016

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/

Gąska | 2016-10-17
Przeczytana: 17 października 2016

Czy są wśród Was osoby, które się odchudzają? Jeśli tak, to koniecznie zapoznajcie się z książką, którą właśnie Wam prezentuję. „Zupy odchudzające”, to pozycja przypominająca swą treścią spotkanie z dietetykiem. W ramach wprowadzenia czytelnik otrzymuje szereg przydatnych informacji. Dowiaduje się jakich produktów należy unikać, a jakie wręcz przeciwnie powinno się wprowadzić w swój jadłospis. Zupy są sycącymi, prostymi daniami, które przygotowuje się szybko. Nie powodują uczucia ciężkości ani spadku formy.

Autorka kładzie szczególnie nacisk na to, że nie liczy się ilość, ale jakość. Wcale nie trzeba głodować, rezygnować z wszystkich przyjemności czy przenieść się na dietę, która zupełnie nam nie smakuje. Najważniejsze jest odchudzanie z głową, a ono może być przyjemne i smaczne. Mi osobiście kuracja odchudzająca nie jest potrzebna, ale chętnie skorzystam z przedstawionych przepisów. Wiem, że obecnie dużo osób unika glutenu, laktozy i kazeiny dlatego też z ręką na sercu polecam...

Magda | 2017-07-07
Przeczytana: 30 października 2016

Dlaczego zupy? Dlatego, że jest to najlepszy sposób na zaopatrzenie organizmu we wszystkie istotne wartości odżywcze, przy jednoczesnym zmniejszeniu apatytu przez dobór właściwych produktów. Tego typu potrawy wyśmienicie smakują bez dodatkowych sztuczności, konserwantów, aromatów czy barwników. Produktów będących plagą XXI wieku oraz pierwszorzędną przyczyną problemów zdrowotnych (alergie skórne, alergie pokarmowe, cukrzyca, otyłość itp.).
Autorka zwraca również uwagę na niedocenianą rolę zup w procesie odbudowy bakteryjnej flory jelitowej, bezcennej w walce z dolegliwościami układu pokarmowego. „Zdrowe jelita, biorące udział nie tylko w trawieniu, ale będące też ważną barierą odpornościową , to podstawa.”

Recenzja: http://mamao.pl/zupy-odchudzajace-sezonowy-detoks/

katiuszek | 2016-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2016

Dzięki tej książce dieta nie musi być równoznaczna z rygorem, monotonią i głodówką. Możemy odchudzać się z przyjemnością. - tak to możliwe! Dlatego też gorąco polecam wam "Zupy odchudzające". Dzięki niej nie tylko wzbogacicie swoje kulinarne przepiśniki ale i dowiecie się wielu przydatnych informacji i odkryjecie wiele nowych właściwości znanych i nieznanych Wam produktów.

dabrowska_ea | 2017-07-13
Przeczytana: 2016 rok