Midnight Awakening

Okładka książki Midnight Awakening Lara Adrian
Okładka książki Midnight Awakening
Lara Adrian Wydawnictwo: Cykl: Rasa Środka Nocy (tom 3) fantasy, science fiction
Rasa Środka Nocy (tom 3)
Midnight Awakening
2007-11-27
2007-11-27
wampiry wojownicy miłość namiętność rasa

Tigan i Eliza kto by pomyślał. Uwielbiam chyba każda kolejna książkę z tej serii. Każda historia opowiada o innym wojowniku lecz jest połączona z poprzednimi.

🌙🦇 Recenzja książki "Przebudzenie o północy" by Lara Adrian 🦇🌙

Cześć, miłośnicy literackiego mroku! Dziś przenosimy się do świata nieśmiertelnych i tajemniczych wampirów w powieści "Przebudzenie o północy" autorstwa Lary Adrian. Ta opowieść obiecuje nam namiętność, mroczne tajemnice i pragnienia, ale choć książka ma swój urok, nie wszystko błyszczy tak, jak moglibyśmy się tego spodziewać.

W centrum historii znajdują się Eliza i Tegan, dwie postaci, których drogi krzyżują się w świecie pełnym zemsty i żądzy. Eliza, żądna odwetu i utraconej miłości, zmierza przez ulice Bostonu w poszukiwaniu sprawiedliwości. Jej moc i zdolności wampiryczne pozwalają jej tropić ofiary, jednak zrozumie, że ta moc może przynieść równie wiele cierpienia, co ulgę. Tegan, wojownik pradawnej rasy wampirów, który odrzucał żądze przez wieki, znajduje wspólny cel z Elizą, łącząc ich w nieprzewidywalny sposób.

Autorka umiejętnie buduje atmosferę tajemnicy i napięcia, co z pewnością jest zaletą w trakcie lektury. Opisuje świat wampirów w sposób przekonujący, a romantyczna relacja między bohaterami dodaje opowieści pewnego uroku. Mimo pewnych przewidywalnych elementów, chwile emocjonalnej napiętności są zdecydowanie wyraźne.

Jednakże, mimo tych mocnych stron, niektóre aspekty fabuły pozostawiają pewien niedosyt. Postaci, choć mają swoje chwile mocnego charakteru, czasami wydają się być schematyczne. Ich uczucia i motywacje mogłyby być bardziej rozbudowane, co wpłynęłoby na autentyczność ich relacji.

Podsumowując, "Przebudzenie o północy" to opowieść pełna mrocznych tajemnic, namiętności i emocji. Chociaż ma swój urok i momenty wciągającej akcji, niektóre elementy fabuły i postaci mogłyby być bardziej rozwinięte. Moja ocena dla tej książki to 5/10. Jeśli jesteście fanami mrocznych opowieści z elementami paranormalnymi i romantycznymi, ta książka może Wam się spodobać, choć warto być przygotowanym na pewne ograniczenia w rozwoju fabuły i postaci.

🌙🦇 Recenzja książki "Przebudzenie o północy" by Lara Adrian 🦇🌙

To już trzecia część serii o Rasie. Tym razem poznać możemy historię Elizy . Po śmierci męża i stracie syna Eliza szukała zemsty, aby wypełnić pustkę w sercu i zmniejszyć ból. Jak każda Dawczyni Życia Eliza zdolności, które dla jednych są darem dla innych przekleństwo. Kobieta słyszy czarne, brudne myśli ludzi, dzięki czemu potrafiła wśród nich odnajdować sługi. Podczas jednej z takich akcji prawie nie ginie. Ratuje ją Tegan jeden z założycieli Zakonu. Po mimo, że Tegan wyuczył u siebie obojętną postawę, to Eliza nie jest mu obojętna. Zawierają przymierze, które łączy ich więzami krwi.

Nie do końca mnie porwała, ale to jest totalnie moja wina, bo pomyliłam tomy, zaczęłam czwarty, który mega mnie wciągnął. Ale musiałam wrócić, bo jednak halo, to trzeba czytać po kolei, bo tu jednak w tle się ciągnie wątek i stąd moje niezadowolenie. Samą serię bardzo lubię, liczę na to, że w końcu uda mi się ją skończyć. Tutejsza para bohaterów nie jest moimi ulubieńcami, ale było to ciekawe i fantastycznie umiliło mi wykonywanie gównianej roboty, więc jak najbardziej na plus!

Podoba mi się też to, że mimo iż czytałam to lata temu, to kompletnie nic nie pamiętam, więc to zupełnie jakbym obcowała z tym po raz pierwszy. Ale ten czwarty mocniej wzywa... :)

Nie wiem, dlaczego i skąd nabrałam pewności, że Tegan, jeden z wojowników Zakonu, ten najbardziej niebezpieczny, milczący, niedostępny, bezwzględny i chodzący własnymi ścieżkami, a według niektórych "istna maszyna do zabijania", będzie głównym bohaterem czwartej części cyklu Rasa Środka Nocy.
A tu niespodzianka!
Został bohaterem trzeciej odsłony z nocnego życia wampirów walczących ze Szkarłatnymi. Chociaż cień podejrzenia, że tak właśnie może się zdarzyć, pojawił się pod koniec drugiego tomu, w którym Tegan poznał Elizę. Wdowę z jednej z wampirzych Mrocznych Przystani, ogarniętą chęcią zemsty za śmierć syna i Dawczynię Życia. To ostatnie miało ogromne znaczenie, jeśli nie kluczowe, dla rozwoju fabuły powieści, w której oczywiście, jak na dobry paranormalny romans przystało, zagarnął dla siebie 70% historii i 100% mojej przy tym uwagi.
Byłam ciekawa, nie tyle jak potoczą się losy pary, ile na jaki pomysł wpadnie autorka, by tego mężczyznę, deklarującego życie bez stałej partnerki, bojącego się ponownie zaangażować emocjonalnie po stracie ukochanej (nareszcie poznałam tę historię w całości!) i trwającego w tym postanowieniu od kilkuset lat z machającym milenium bycia singlem na horyzoncie, rozkochać ponownie w kobiecie i, co chyba było dużo trudniejsze, zaufać jej.
Do tego celu autorka wybrała właśnie Elizę, która pozornie nie była zagrożeniem dla uczuć i kawalerskiej wolności Tegana. Kobietę , która nie myślała o nowym związku, czując nadal miłość do zmarłego męża. I właśnie tych dwoje, początkowo obcych i obojętnych sobie ludzi, związała umową, dającą korzyść im obu – Elizie siłę i możliwość zemsty, a Teganowi informację i okazję pokonania przywódcy Szkarłatnych. Przestępczego odłamu społeczeństwa wampirów, pasożytów rasy ludzkiej i wrogów Tegana i jego towarzyszy. Jednak umowa umową, a żywe uczucia człowieka i wampira nie woda, ale tętniące gorącą krwią serce, odmawiające posłuszeństwa nakazom i nieznoszące ograniczeń.
I stało się!
Tegana ogarnęło "uczucie, którego nie chciał przyjąć do świadomości i zarazem nie mógł mu zaprzeczyć. To uczucie miotało nim, ściskało jego serce jak imadło", a ja się temu przyglądałam z satysfakcją sadystki, komentując pod nosem – Live is brutal und c'est la vie! Miło i przyjemnie było popatrzeć, jak postanowienia idą w kąt (nawet te kilkusetletnie!),a czyny zakazane zyskują na aprobacie.
A wszystko to oczywiście działo się przy okazji bardzo ważnych działań operacyjnych, mających na celu uwolnić planetę Ziemia od Szkarłatnych. Biorąc pod uwagę, że właśnie odkryto za Merkurym ukrywające się UFO, zaczynam się zastanawiać, czy moje procenty uwagi na wątkach nie powinny ulec zmianie. Więcej śledzenia walki ze złem niż miłości mającej pod górkę.
Jednak przy tak skonstruowanej opowieści, mam na to nikłe szanse, co wbrew pozorom, brzmi dla mnie bardzo optymistycznie.
naostrzuksiazki.pl

A tu niespodzianka!
Został bohaterem trzeciej odsłony z nocnego życia wampirów...

Pamiętacie może  "Bractwo Czarnego Sztyletu" ja uwielbiałam ten cykl książek o wampirach z nadnaturalnymi zdolnościami. Postanowiłam więc przeczytać coś w ten deseń i tak natrafiłam na serię Lary Adrian
"Rasa Środka Nocy" i powiem wam nie zawiodłam się. Wyobraźcie sobie ,że pierwszy tom "Kiss of Midnight"  został wydany w 2007 roku czyli 14 lat Temu.
A ja dopiero teraz odkryłam tą serię która jest pełna akcji ,  mrocznych tajemnic, czarnych charakterów miłości i wampirzej  namętnosci.
Niestety w Polsce została wydana pierwsza seria zawierającą 11 tomów drugiej  serii  wogule nie wydano.
Tak  jak i w przypadku  "Bractwa" seria nie została wydana do końca z tego powodu bardzo ubolewam.

Bardzo polecam piekną  serię o wampirach ich walce ze złem, oraz o ich pięknych partnerkach które w książce nazwane są dawczyniami życia.

A ja dopiero teraz...

Za każdym razem gdy kończę kolejny tom tej serii w głowie ciągle pojawia się porównanie do BCS (Bractwa Czarnego Sztyletu). Każdy tom opowiada o innym wojowniku, a w tle od pierwszego tomu jest jeden stały wątek. W RŚN (Rasa Środka Nocy) od pierwszego tomu pojawiają się sceny erotyczne, niestwty po trzecim tomie mam wrażenie, że wszystkie napisane są podobnie. Do tej pory poznaliśmy trzech różnych wojowników z różnymi problemami i temperamentami, a mimo to gdy dochodzi do scen intymnych to zaraz każdy seks jest identyczny. Mam nadzieję, że kolejny tom nie będzie o wojowniku który boi sie miłości i jej niepotrzebuje, ale czuje potrzebę by się związać krwią. W dalszym ciągu BCS jest moim faworytem

Wczoraj skończyłam 3 część Rasy Środka Nocy i zdecydowanie jest to najlepsza część do tej pory i mam takie podejrzenie, że jest to najlepsza część w całej serii. Intryga, podróże, walki, kłótnie, powracająca przeszłość i wreszcie trudni, ciekawi bohaterowie po przejściach. Czytałam z zapartym tchem do ostatniej strony. Eliza i Tegan trafią na półkę moich ulubionych bohaterów.

Moja ukochana część. Żadna inna.

Moja ukochana część. Żadna inna.

• Wampiry
  • 2011