Spis treści Podziękowania Słowo wstępne Andrzej Janowski Grób komorowy jaki jest, każdy widzi... inaczej. Kilka słów o definicji Dariusz Błaszczyk Między ziemią a niebem: wczesnośredniowieczne pochówki w grobach komorowych na ziemiach polskich w kontekście europejskim Andrzej Buko Czy na cmentarzysku w Bodzi, gm. Lubanie, woj. kujawsko-pomorskie budowano groby komorowe? Jerzy Sikora Czy...

Spis treści

Podziękowania

Słowo wstępne

Andrzej Janowski
Grób komorowy jaki jest, każdy widzi... inaczej. Kilka słów o definicji

Dariusz Błaszczyk

Andrzej Buko

Jerzy Sikora
Czy w Ostrowitem, gm. Chojnice, woj. pomorskie odkryto wczesnośredniowieczne groby komorowe?

Anna Wrzesińska, Jacek Wrzesiński
Groby komorowe z Dziekanowic, gm. Łubowo, woj. wielkopolskie

Zdzisława Ratajczyk
Groby komorowe z wczesnośredniowiecznego cmentarzyska w Ciepłem, gm. Gniew, woj. pomorskie

Jacek Bojarski, Wojciech Chudziak, Tomasz Kozłowski, Laurie Reitsema
Wczesnośredniowieczne groby komorowe z ziemi chełmińskiej

Magdalena Domicela Matczak
Zmiany patologiczne i konstrukcje grobowe jako wyznaczniki statusu społecznego we wczesnośredniowiecznym Culmine

Alicja Drozd-Lipińska
Archeologiczne wyznaczniki płci w grobach komorowych dzieci na przykładzie nekropolii w Pniu, gm. Dąbrowa Chełmińska, woj. kujawsko-pomorskie

Kamil Kajkowski
Depozyty zwierzęce na nekropoliach zachodniosłowiańskich. Kilka uwag do dyskusji nad genezą fenomenu grobu komorowego na obszarze wczesnośredniowiecznej Polski

Leszek Gardeła
Wczesnośredniowieczne groby komorowe - lustra czy miraże życia? Rozważania nad praktykami funeralnymi na ziemiach polskich

źródło opisu: IA UW

źródło okładki: IA UW