Moje czytanki. Martynka w szkole.

Tłumaczenie: Liliana Fabisińska
Seria: Moje czytanki. Martynka. (Papilon)
Wydawnictwo: Papilon
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Martine a l'ecole.
Ida

Wyjątkowa kolekcja "Martynka.Moje czytanki" zachęci dzieci do samodzielnego czytania! Każda książeczka z kolekcji to ciekawe przygody Martynki i miniporadnik związany z tematem opowieści.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ida | 2016-10-17
Przeczytana: 17 października 2016

Opowieść o kilku dniach z życia Martynki w szkole. Głównym wątkiem jest opieka nad białą myszką, a właściwie poszukiwanie jej nowego domu, podczas gdy sama mysz, nieświadoma niczego śpi w koszyku na szkolnej szafce. Martynka zajmują się tą sprawą wraz ze swoją przyjaciółką Stefcią. Przy okazji uczestniczymy w zajęciach szkolnych, czytamy o lekcji biologii na temat żab i obserwujemy z dziećmi hodowlę kijanek w klasowym akwarium. Poznajemy nową koleżankę Cyntię, która w połowie jest hinduską i fascynuje swoim innym wyglądem. Do tego jest miła i sympatyczna, więc szybko staje się dobrą koleżanką Martynki.
W szkole dużo się dzieje, jest więc o czym poczytać. Polecam i dzieciom, które już szkołę na co dzień odwiedzają i potrafią samodzielnie sobie poczytać, jak i maluchom, które dopiero o szkole się dowiadują. W tej opowieści na pewno nie zniechęcą się do nowej placówki wychowawczej :) Ta, w opowieści Martynki jest wesoła i przyjazna.

Misieńka | 2017-03-28
Przeczytana: 28 marca 2017