Moje czytanki. Martynka w zoo.

Tłumaczenie: Liliana Fabisińska
Cykl: Moje czytanki. Martynka. (tom 1)
Wydawnictwo: Papilon
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Martine au zoo
Ida

Wyjątkowa kolekcja "Martynka.Moje czytanki" zachęci dzieci do samodzielnego czytania.(...)Każda książeczka z kolekcji to ciekawe przygody Martynki, mini poradnik związany z tematem opowieści.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: google

Ida | 2016-10-17
Na półkach: Dla dzieci i nie tylko
Przeczytana: 17 października 2016

Seria z Martynką, którą można śmiało zaliczyć do publikacji edukacyjnych.
Martynka ze swoim bratem i tatą odwiedzają zoo. Mają ze sobą atlas, w którym dzieci odnajdują mnóstwo informacji o oglądanych zwierzętach. Rozmawiają również z opiekunami zwierząt.
Niektóre wiadomości są może aż nazbyt szczegółowe, ale ogólnie książeczka naprawdę wiele może nauczyć małego czytelnika.
Dowiadujemy się więc na przykład, czym różni się słoń afrykański od indyjskiego, czym żywią się żurawie i dlaczego małe flamingi są białe, a dorosłe różowe.
Nie znajdziemy w tej książeczce tak wielu ilustracji, jak w poprzednich dużych wydaniach przygód Martynki( a szkoda ), ale są równie piękne, jak tam.
Czytanie jest na niejeden wieczór. Dodatkowo na końcu książeczki znajdują się ciekawostki na temat zwierząt. Polecam.

Justyna K | 2017-03-16
Na półkach: Biblioteka Wiśniowa