Blood from Blood

Cykl: John Rain (tom 2)
Wydawnictwo: Penguin Books

John Rain has gone to ground. He s had enough of doing people s dirty work for them. He s had his fill of killing. Yet when his old nemesis tracks him down, he is forced to do his bidding. Powerful, secretive elements threaten to bring down the government and Rain must stop them the only way he knows how. Getting involved will expose his few friends and contacts to extreme danger. But no one knows this business like John Rain, and no one would underestimate

źródło opisu: opis okładkowy

Kias | 2014-10-18

Książkę kupiłam na wyprzedaży, głównie ze względu na obecność słowa "Tokio" w tytule. Nie wiedziałam nawet, że jest to drugi tom. Cóż... nie przysparzało to wielkich trudności ze zrozumieniem książki. Jedynym minusem takiego stanu rzeczy był brak głosu w mojej głowie mówiącego "Ach to ten!" gdy pojawiała się jakaś postać. Mimo to bardzo łatwo i szybko dało się zrozumieć sytuację, a wątki z poprzedniej części były przypominane w tej. Ogółem wielki +
Sam opis Tokio jako miejsca akcji, pomysł na scenerię i pomysł przestrzeni w której rozrywają się akcje trochę mnie rozczarował. nie jestem w prawdzie ekspertem odnośnie japońskich przestępstw jednak to co było zaprezentowane tu wydawało mi się w pewnym stopniu... zbyt amerykańskie. Choć mimo to trzeba przyznać, że autor poszczycił się o kilka typowo japońskich "smaczków". Co, w moim odczuciu bardzo podniosło stronę techniczno-kulturową książki.
Sam bohater nie wyróżnia się chyba niczym szczególnym, nie wybija z tłumu większości...

John Rain, amerykańsko-japoński płatny zabójca, zamierzał zniknąć na dobre i opuścił Tokio, które stało się dla niego zbyt niebezpieczne. Ale wraca, gdy dostaje nowe zlecenie: zlikwidować bezlitosnego gangstera yakuzy. Tym razem trafia na równego sobie przeciwnika. I w sam środek bezwzględnej walki mafii, policji i CIA. Przyjaciele okazują się wrogami, prawda kłamstwem, miłość zdradą. A w pojedynku dwóch zabójców Rain musi okazać się lepszy ? jeśli chce przeżyć i dokonać zemsty

AKUMAnoTSUBASA | 2013-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2013

Właściwie, to kupiłam tą książkę ze względu na to, że w tytule jest "Tokio" i nie żałuję kupna.
Bardzo szybko i przyjemnie się czyta, a przede wszystkim książka jest strasznie wciągająca.

Cochise | 2014-09-07
Przeczytana: 07 września 2014

Niezbyt wciągająca,choć ciekawie opisane Tokio.

minjun | 2018-01-19
Na półkach: MOJE., Przeczytane