Zgłosuj na książki roku 2017

Szkolne Życie! #5

Cykl: Szkolne Życie! (tom 5)
Wydawnictwo: Waneko
Gakkou Gurashi!
survival, akcja, dramat, tajemnica, seinen, manga
komiksy
Dejikos

W dłonie członkiń klubu Szkolnego Życia trafiają dokumenty i dane, które pozostawiła po sobie Megunia. Czego się z nich dowiedzą?
Tymczasem dziewczęta muszą postanowić co dalej i podjąć poważną decyzję dotyczącą ich przyszłości… Już niedługo skończą naukę w liceum, więc co powinny wybrać „pracę” czy „studia”?

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.pl/

Wkp | 2017-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

RATUNEK CZY KATASTROFA

To dopiero piąty tom „Szkolnego życia!”, nieco ponad połowa dotychczas wydanych, chociaż seria wciąż się ukazuje, a już dotarliśmy do momentu, gdzie wszystko zaczyna się zmieniać. Pytanie na lepsze czy na gorsze? Jedno jest pewne – zabawna z tą mangą nadal jest znakomita i z każdym tomem staje się tylko lepsza.

Wiemy już, że dziewczyny, które żyją w murach prywatnego liceum nie są jedynymi ocalałymi z zagłady zombie, ale co to właściwie dla nich oznacza? Jeden z listów, które sukcesywnie wysyłały drogą balonową w świat, dotarł do pewnych ludzi – a właściwie przedstawicieli wojska. Nastolatki nie są tego świadome, ale kiedy one „bawią się” w szkolne radio, zbliża się do nich śmigłowiec z żołnierzami na pokładzie! Jakie jednak będą zamiary uzbrojonych przybyszów? Nadciąga ratunek czy kolejna katastrofa?
Wyniku wypadku, do jakiego dochodzi na terenie szkoły, dziewczyny zostają rozdzielone. Yuki i Rii uciekając przed pożarem, ukrywają się w bunkrze. Los Mii i...

PolishPopkulturę | 2016-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2016

Ten tom spokojnie mógłby być ostatnim, i trochę w sumie szkoda, że ostatnim nie jest. Główna bohaterka, która początkowo wydawała mi się całkiem sympatyczna, teraz niemożliwie mnie irytuje i tylko czekam - z niecierpliwością - aż jakiś zombiak wreszcie roztrzaska jej czaszkę (choć to pewnie nigdy się nie stanie, wszak jest ona główną bohaterką...). Wracając jednak do samej mangi: to, wbrew pozorom, naprawdę porządna seria - nie jest to poziom "The Walking Dead", ale jednak można "Szkolne życie" bez wstydu postawić na półce.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

DziwnyGremlin | 2018-02-07
slymsc | 2017-11-07