Zgłosuj na książki roku 2017
samochody, motoryzacja
technika
Grzegorz

Typowa, średniej wielkości fabryka samochodów składa się z kilku lub kilkunastu dużych wydziałów. Są to: odlewnia, kuźnia, wydział obróbki mechanicznej, wydziały montażu zespołów, tłocznia, spawalnia, lakiernia i wydział montażu głównego. Oprócz wymienionych wydziałów, bezpośrednio związanych z produkcją, są jeszcze inne wydziały, bez których fabryka nie mogłaby pracować. Takimi wydziałami są: magazyny, narzędziownia i wydział głównego mechanika.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1987

źródło okładki: Zdjęcie autorskie