Łowca Burz

Cykl: Kroniki Kresu (tom 2)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Stormchaser

Strużek od najmłodszych lat spędzonych w Kresoborze marzył o podniebnych przestworzach. Teraz jako członek załogi łowcy Burz, pirackiego okrętu powietrznego swego ojca, spełnił swoje marzenie. Kiedy jednak zdradzieckie intrygi doprowadzają Sanctaphrax na skraj katastrofy, Strużek przekonuje się, że przeznaczone mu jest o wiele poważniejsze zadanie. Przyszłość miasta zbudowanego na unoszącej się w powietrzu skale zależy od burzywa bezcennej substancji, którą można zdobyć tylko w sercu huraganu. I tylko łowca Burz odważy się zapuścić w głąb Wielkiej Burzy! Drugi tom kultowej serii fantasy! Niezwykły duet autorski zaprasza do niezwykłego świata Kresu! Paul Stewart, niezwykle popularny pisarz oraz laureat wielu prestiżowych nagród i Chris Riddell, wybitny rysownik uhonorowany m.in. nagrodą UNESCO to obdarzeni magiczną wyobraźnią i niepowtarzalnym poczuciem humoru sławni twórcy literatury fantastycznoprzygodowej. Kres to tajemniczy świat leśnych trolli, dębowych elfów i podniebnych piratów. śmiałek, który odważy się wejść do Kresoboru krainy rzeźników i mordrzewi w dalszej drodze trafia do nawiedzanego przez nocne zjawy Kresoziemia, zdradliwej Mrocznej Puszczy, cuchnącego Bagna, aby na koniec dotrzeć do Sanctaphrax, zawieszonego na łańcuchu miasta nauki i spisków. Strużek ma w tym świecie do wypełnienia misję, której niepowodzenie może oznaczać koniec Kresu.

Karolina Rut | 2010-03-21
Przeczytana: 21 marca 2010

Znacie zapewne pierwszą część książki o odważnym Stróżku. Jednak w tej książce jego przygody dopiero się zaczęły. Tak, to początek nowej historii. Dla mnie książki autorstwa Paula Stewarta oraz Chrisa Riddela nie były zbyt dobrymi lekami na nudny dzień. Brałam je ot tak, w ostateczności. W tej książce, podobnie w jak jej poprzedniczce kipi od wielu zwrotów akcji, przygód i niebezpieczeństw. Tu zaczynają się zgłębiać, co mnie nawet ucieszyło. Wiedziałam jednak, że to ciągle nie jest to... Cóż. Dla łowców dobrych wrażeń polecam tą książkę, a pozostałym radziłabym ją zostawić.

Aiwlys | 2013-01-22
Przeczytana: czerwiec 2008

Tom równie ciekawy i zaskakujący jak jego poprzednik. Oczywiście przez całą książkę trzymała kciuki za Stróżka i jego podniebne przygody. Na pewno przejmującym momentem jest chwila, kiedy załoga statku powoli się rozkrusza, za to pozytywnie zaskoczyła mnie tożsamość pilota kamienia.

| 2012-08-28

Chociaż nie jest to, jak mam wrażenie, klasyczne fantasy, to jednak ta seria mocno przyczyniła się ( jeśli nie spowodowała ) do mojego zainteresowania fantastyką. To dzięki niej zacząłem doceniać potencjał wyssanych z palca światów, to dzięki niej nauczyłem się kochać i podziwiać takie światy, a miejscami bać się ich czy pałać do nich wstrętem.

W tej serii bowiem, najważniejszy jest świat. Pełen nowatorskich, pięknych, epickich, przerażających i odrażających pomysłów. Fabuła, przede wszystkim dzięki ułożeniu kolejności tomów, ( ci którzy czytali wiedzą o co chodzi ) jest pełna emocji i miejscami tajemnicza. Akcja powieści dorównuje kunsztem światowi - potrafi być pomysłowa, epicka i przerażająca.

Nie czytałem tej serii tak niedawno, jednak gdy czytałem, wywarła na mnie właśnie takie wrażenie. Może jest wyolbrzymione, ale skoro zapamiętałem je do teraz, to znaczy że książka na nie zasługuje.

Chihiro | 2012-06-15
Przeczytana: czerwiec 2012

Kolejny tom "Kronik Kresu", moim zdaniem, równie sympatyczny co poprzedni. Ciekawa akcja, tło i bohaterowie. Czyta się bardzo miło. No i znowu mój uroczy banderzwierz (choć nie ten sam).

Ichiro | 2013-04-11

Czytam i czytam... A tu nagle koniec ! Do Empiku po następną :)

Artmayer | 2014-05-05

Kroniki Kresu to jedna z moich ulubionych powieści!

Monika Bujak | 2010-10-03

Ciekawa przygodowo-fantastyczna książka

Rege | 2014-12-29

Dobra kontynuacja poprzednich tomów.

Marta Marczak | 2016-10-22
Przeczytana: 10 grudnia 2005