Przebudzenie wśród Zulusów

Wydawnictwo: Bibel und Schriftenmission Dr. Kurt E. Koch e. V.
10 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Afryka, przebudzenie, Erlo Stegen
religia
MooiAfrica

Tytułowe przebudzenie rozpoczęło się 50 lat temu w małej, zuluskiej społeczności w Południowej Afryce, od sfrustrowanego życiem i nieefektywną służbą ewangelickiego pastora, który postanowił podjąć ostatni duchowy wysiłek: prosić Boga o przebudzenie codziennie, aż przyjdzie. To co wydarzyło się wkrótce potem przerosło jego wszelkie wyobrażenia. Powstało wiele książek o wydarzeniach w...

Powstało wiele książek o wydarzeniach w Kwasizabantu, ale tylko ta napisana została przez samego misjonarza, od którego przebudzenie się zaczęło.

Erlo Stegen opowiada o swoich duchowych poszukiwaniach, rozpaczy nad chrześcijaństwem niepodobnym do tego, opisanego w Dziejach Apostolskich i o osobistych doświadczeniach na drodze do przebudzenia. Dzieli się historią o tym, jak Bóg "rozdarł niebiosa" i zstąpił.

Przebudzenie ogarnęło lokalny kościół, potem całe plemię Zulusów, a następnie przerodziło się w potężne Boże Dzieło na obszarze nie tylko całej Południowej Afryki, lecz i wielu krajów europejskich.

Książka jest niezwykle poruszająca i skłania do głębokich przemyśleń. Zawiera wiele szczegółów dotyczących wydarzeń sprzed 50 lat, a ponadto uzupełniona została o najnowsze informacje: co dzieje się na misji teraz, w roku 2016? Czy przebudzenie nadal trwa?

Zdecydowanie najlepsza i najciekawsza pozycja dotycząca tego tematu, obok której nie można przejść obojętnie.

Książkę można zamówić m.in. poprzez polską stronę misji Kwasizabantu i pod adresem ksb.books.pl[]gmail.com

źródło opisu: http://kwasizabantu.blox.pl/2016/10/Ksiazka-Erlo-S...(?)

źródło okładki: http://kwasizabantu.blox.pl/2016/10/Ksiazka-Erlo-S...»

MooiAfrica | 2016-10-14
Przeczytana: 14 października 2016

Rewelacyjna książka. Świetnie napisana, wciąga, porusza bardzo głębokie tematy i odpowiada na pytania, które zadaje sobie każdy chrześcijanin, a na które ciężko znaleźć odpowiedź. Pokazuje, że Bóg jest żywy i że działa dziś tak samo jak w czasach Apostolskich. Jeśli tylko... no właśnie. Warto przeczytać - polecam!

Pendragon | 2017-01-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, INNE