Pan milczącego królestwa

Tłumaczenie: Jan Karłowski
Cykl: Delegatury nocy (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
Lord of the Silent Kingdom

Robi się coraz zimniej. Studnie Mocy słabną, a potęgi Nocy rosną w siłę. Piper Hecht wyszedł cało z boju z Delegaturami i jest teraz Naczelnym Wodzem armii krzyżowców Wzniosłego V. Wokół tronu Imperium Graala zacieśnia się sieć intryg. Hechta wspomaga legendarny czarownik Cloven Luty, choć nawet jemu trudno sobie poradzić z Dawnymi Bogami, którzy wciąż próbują nagiąć ludzkie losy do własnych celów.Wielowątkowa, błyskawiczna akcja rozgrywa się w świecie zadziwiająco podobnym do naszego, od podszewki ukazującym mechanizmy władzy. Glen Cook (ur. 1944 r.) autor wielu powieści science fiction i fantasy. Najbardziej znane są jego Kroniki Czarnej Kompanii, które weszły już do klasyki gatunku, cykl o Imperium Grozy (oba wydane przez REBIS) i seria o inspektorze Garretcie.

Karo | 2016-09-02
Na półkach: 2016, Przeczytane

Wkręciłam się w serię dużo bardziej, niż się spodziewałam, pomimo prostackiego schematu typowej książki fantasy (nikt z bliskich bohaterów nigdy tu nie ginie, a Piper zawsze magicznie wychodzi obronnie ze wszystkich pozornie beznadziejnych sytuacji, jak na głównego bohatera przystało.

Jednak sarkastyczne postacie sprawiają, że czyta się wartko i przyjemnie. No i po dwóch tomach chyba w końcu zrozumiałam zawiłości polityki i kto jest kim ;)

Cloven Luty jest zdecydowanie najlepszym nowym bohaterem. Czekam na rozwinięcie wątków - kim jest Vali i jakie sekrety na prawdę skrywa Pinkus? :)

| 2011-07-15
Przeczytana: 29 maja 2011

Paweł Gratys | 2015-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2015

Trochę może momentami przegadana, ale bardzo dobra moim zdaniem. Akcja pędzi jak szalona.

//Opinia do przeczytania również na: http://kaginbooks.blogspot.com/2016/12/pan-milczacego-krolestwa-glen-charles.html

Kto mnie zna, i zna moje zamiłowania książkowe - nie zdziwi się chyba specjalnie, jak wezmę i oznajmię, że Glen Cook to mój mistrz mistrzów, geniusz pisarstwa, absolutny ukochany twórca, ulubieniec no i ołtarzyki mu stawiam za każdym razem, gdy tylko mam w dłoniach książkę jego autorstwa ;) Co prawda, wydawnictwo Rebis - przykro mi to mówić - olało sprawę i nie wydało więcej, niż tylko trzy tomy tego absolutnie obłędnego cyklu, ale... nie ma co narzekać.

Prawda jest taka, że "Delegatury Nocy" są moim absolutnie faworyzowanym cyklem. Który polecam każdemu, kto szuka solidnej dawki wojskowej fantastyki, obłędnie sarkastycznych bohaterów, nieoczekiwanych zwrotów akcji i.... anioła stróża, który ma cokolwiek... dziwne zainteresowania do podszczypywania w pośladki i znikania w najmniej oczekiwanej chwili.

A fabuła? Gna jak szalona w tym tomie!

Piper Heht, znany...

Przemysław | 2014-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Kolejna świetna część Delegatur Nocy. W książce dzieje się tyle, że najlepiej przeczytać ją jak najszybciej. Ja niestety z braku czasu męczyłem ją ponad 2 tygodnie i często zanim zacząłem czytać musiałem sobie przypominać co się działo wcześniej. Szkoda że tak mało tutaj Pinkusa, ale jak już się pojawia to rozwala swoimi tekstami :D

Bamboocha | 2016-11-06
Gabryś | 2016-09-16