Rok śląski

Wydawnictwo: Śląskie ABC
gwara, Śląsk, Szołtysek, święta
Nebulka

Dzięki bogactwu śląskiej kultury, prawie codziennie jest powód do świętowania. Dlatego w książce tej opisany jest cały rok śląski, dzień po dniu, święto po święcie. Dowiesz się tam co ze Śląskiem mają wspólnego pierniki, św. Marceli, owies, woda trójkrólowa, papież Pius X, kulanie jajec, polynie żuru, ściyle, alojziki, placpatrony, kula bł. Czesława, pieczki, gyrglas, jadwiżki, zolycki… Barwne wydanie albumowe, twarda okładka, format A4, 144 strony, 550 zdjęć, autor – Marek Szołtysek.

źródło opisu: http://www.niebo-pieklo.pl/rok-slaski/

źródło okładki: http://www.niebo-pieklo.pl/rok-slaski/