Wyzwanie czytelnicze LC

Seria: Na Południe
Wydawnictwo: Toczka
Vašarski mađioničar
tode

Wyróżniony Europejską Nagrodą Literacką, przełożony na wiele języków zbiór opowiadań Jarmarczny kuglarz szybko zyskał sympatię publiczności i wzbudził duże zainteresowanie recenzentów zarówno w Serbii, jak i za granicą. Na tom składają się historie o miłości, pożądaniu, lecz także o kolorycie codzienności bohaterów, których krytyka nazwała najciekawszymi postaciami literatury serbskiej...

Na tom składają się historie o miłości, pożądaniu, lecz także o kolorycie codzienności bohaterów, których krytyka nazwała najciekawszymi postaciami literatury serbskiej ostatnich lat.

Jelena Lengold otwartym tekstem pisze o seksie, bolączkach duszy i ciała. Niejednokro-tnie przekracza tabu, lecz dzięki sprawności językowej, umiejętności balansowania na granicy grozy i literatury obyczajowej oraz wyjątkowemu rozumieniu ludzkiej psychiki jej teksty urzekają autentycznością.

Jarmarczny kuglarz to przekonujące studium stosunków międzyludzkich, w którym odnajdzie się niejeden czytelnik i – chyba częściej – niejedna czytelniczka.

źródło opisu: http://toczka.pl

źródło okładki: http://toczka.pl