Chłopiec z Saturna. Jak dziecko autystyczne widzi świat

Wydawnictwo: Fraszka Edukacyjna
zespół aspergera, autyzm
Isia

Peter jest dziwnym chłopcem. Gdy się cieszy, trzepocze rękami, jak ptak. W szkole... gryzie swoich kolegów, ponieważ chce się odgryźć. A w domu studiuje mapy, czyta o wulkanach i planetach, odkąd w wieku trzech lat sam nauczył się czytać i pisać. Opowiadania Petera Schmidta o dzieciństwie z syndromem Aspergera są fascynujące i niezwykłe, ponieważ pamięta on nie tylko wszystkie szczegóły z dzieciństwa, ale nawet czas narodzin!

źródło opisu: Wydawnictwo Fraszka Edukacyjna, 2015

źródło okładki: http://www.eduksiegarnia.pl/images/fraszka/chlopiec_z_saturna_1.jpg

Patrycja | 2017-09-12
Przeczytana: 26 października 2017