Dinozaury. Baza faktów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk
Dinosaur Factfile
dinozaury, paleontologia
Grzegorz

Niezbędny podręcznik dla dociekliwych umysłów. Oto doskonałe wprowadzenie do świata paleontologii dla dzieci od lat ośmiu! Wiedza – bogate w informacje teksty o dinozaurach i wyraziste, "jak żywe" ilustracje pozwalają dokładnie poznać te wymarłe zwierzęta, a także środowisko, w którym żyły. Przyroda – poszczególne gatunki dinozaurów przedstawiane są w porządku chronologicznym, tak jak się...

Przyroda – poszczególne gatunki dinozaurów przedstawiane są w porządku chronologicznym, tak jak się pojawiały na Ziemi. Lektura staje się więc podróżą w czasie i przestrzeni, a rozpoczyna się ponad 60 milionów lat temu.

Rozwój – wymarły prehistoryczny świat jest ożywiany dzięki ogromnej wiedzy i pracy paleontologów, którzy znajdują i interpretują skamieniałości. Warto zadać sobie trud, by zgłębiać wybraną dyscyplinę nauki.

Wyobraźnia - odległa przeszłość Ziemi zaklęta w skamieniałościach pokazuje, jak wielkie zmiany tu nastąpiły. Skłania też do wyobrażenia sobie zmian, które jeszcze nastąpią, do puszczenia wodzy fantazji...

źródło opisu: Wydawnictwo Olesiejuk, 2010

źródło okładki: Zdjęcie autorskie