Dolnego Śląska miejsca niezwykłe, lecznicze i mało znane

Cykl: Przewodnik dla dociekliwych
Wydawnictwo: Wrocławski Dom Wydawniczy
Dolny Śląsk, Sudety
Grzegorz

Gdy Dolny Śląsk zaanektowały Prusy, w Austrii, do której do tej pory należał, zapanowała wręcz żałoba. Stwierdzono bowiem, że utracono najpiękniejszą perłę w koronie. Dolny Śląsk jest faktycznie taką perłą, a w nim szereg pereł pomniejszych. To o nich jest ten przewodnik. Jego autor, rocznik 1967, absolwent Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (teraz Uniwersytet im. S. Wyszyńskiego), mieszka obecnie we Wrocławiu. Pracuje w redakcji "Słowa Polskiego" - najstarszego dolnośląskiego dziennika. Szlaki Dolnego Śląska przemierza z żoną Anną, która była pierwszym recenzentem tego przewodnika. Dodajmy: bardzo krytycznym recenzentem, co - mamy nadzieję - widać.

źródło opisu: Wrocławski Dom Wydawniczy, 2000

źródło okładki: Zdjęcie autorskie