Kochankowie z Wenecji

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zakazane biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber

Plik listów miłosnych z XVII wieku pobudził autora do poszukiwań, które doprowadziły do odkrycia niezwykłych dziejów dwojga nieszczęśliwych kochanków. Miłość dziedzica wielowiekowej tradycji dumnej Republiki i ślicznej, utalentowanej córki angielskiego emigranta była z góry skazana na klęskę, choć młodzi desperacko walczyli i prawo do szczęścia. Wreszcie musieli się rozstać na całe lata. Ale tej

marfie | 2015-08-31
Przeczytana: 2015 rok

Kilka lat temu ojciec przyniósł do domu pudło ze starymi listami, które czas i wilgoć skleiły w plik niemal nieczytelnych papierów. Znalazł je na strychu starego rodzinnego palazzo nad Canale Grande. Wyłoniła się z nich przejmująca opowieść o miłości naszego przodka Andrei Mammo, jednego z najstarszych weneckich rodów, i Giustiniany Wynne, inteligentnej i pięknej córki weneckiej damy i kupca- Anglika, pochodzacej z nieprawego łoża.
Listy te ujawniły głęboką romantyczną namiętność.
Tak zaczyna się opowieść o kochankach z Wenecji. Plik listów miłosnych z XVIII wieku pobudził autora do poszukiwań, które doprowadziły do odkrycia niezwykłych dziejów dwojga nieszczęśliwych kochanków.
Miłość dziedzica wielowiekowej tradycji dumnej Republiki i ślicznej, utalentowanej córki angielskiego emigranta była z góry skazana na klęskę, choć młodzi desperacko walczyli o prawo do szczęścia.

Wreszcie musieli się rozstać - na całe lata. Ale tej właśnie rozłące zawdzięczamy niezwykłą '...

jo_ann | 2012-04-26
Przeczytana: 2009 rok