Carl Larsson

Wydawnictwo: Taschen
8389192462
sztuka, malarstwo, rysunek

Seria "Wielcy Malarze".

Carl Larsson (1853-1919) is known for his scenes of rural domesticity. His watercolours sing the praises of the happy home and family life. Larsson grew up in deprivation and poverty, and his art reflects his yearning for a life of idyllic contentment.

Medzison | 2012-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2012

Albumik, który cieszy oczy niezwykłym talentem Larssona. Nie ma tu wiele tekstu, jedynie dość krótka notka na początku, podpisy pod dziełami oraz kalendarium życia. Może trochę za mało literek, ale całość bardzo przyjemna w odbiorze i "ciepła" ze względu na cytowane słowa Larssona, który był człowiekiem bardzo rodzinnym, zakochanym we własnej żonie i dzieciach- rodzina inspirowała go na tyle, że codzienne życie zamienił w pełne barw i radości akwarele. Każda zaprezentowana w albumie praca jest mistrzostwem pod względem kolorów i ich czystości, kompozycji i oddania klimatu! "Kąpiel oczu" inspiruje do własnych prób akwarelowych- co osobiście uczynię.

kipog | 2011-09-18
Przeczytana: 26 sierpnia 2011

Mało tu do czytania, więcej do oglądania. Wstęp kilkustronicowy może raczej zniechęcić suchymi danymi. Lepiej sprawdzają się podpisy pod obrazami. Ale jak na wstęp do Lassona książeczka jest bardzo dobra i tania.

A sam Larsson? Klasyka :)

Krzysztofa | 2014-11-06
Karolka | 2013-12-17