Dwie twarze

Psychoskok
2016-10-10
2016-10-10
Miranda Inska Dwie twarze Psychoskok erotyk zdrada miłość romans dla kobiet

Jako facet lubię sobie czasem przeczytać typowo babski romans. Panowie mówię wam tak najlepiej idzie zrozumieć kobiety;) . Powieść raczej nie bardzo oryginalna, po prostu w stylu typowego romansu dla Pań ale ogólnie całkiem poprawna. Jest dużo o uczuciach, sporo o życiowych dylematach i wyborach jakie Nas wszystkich spotykają oraz szczypta erotyzmu. Każda czytelniczka winna być zadowolona z przeczytania takiej książki. Zważywszy że autorka to debiutantka trzeba ocenić zdecydowanie pozytywnie. Panowie to raczej nie będą tego czytać poza wyjątkami i to tymi najlepszymi do upolowania drogie Panie.

Romans - brzmi świetnie, ale choć o romansie wiele kobiet marzy często marzenia bardzo róznia sie od rzeczywistoścxi.

"Dwie twarze" to książka, dzięki, której zdamy sobie sprawę jak czuje się kobieta uwikłana w romans. Tego rodzaju układy bywają skomplikowane, więc łatwo nie jest.

Polecam wszystkim, szczególnie tym, którzy mażą o romansie. Morze po tej książce zastanowią się czy warto?

„Dwie twarze” autorstwa Mirandy Inskiej to romans erotyczny, który opowiada historie kobiety spragnionej miłości. Mężatki, która w ramionach swego męża nie potrafi odnaleźć spełnienia. Kolejne dni zdają się nie różnić od siebie, ale patową sytuację niebawem odmienić ma niespodziewane spotkanie.

Na półkach: , , , , , ,

Główna bohaterka to na pozór zwyczajna kobieta, łaknąca miłości, znudzona własnym małżeństwem. Pierwotna namiętność i miłość jaka łączyła małżonków, zdaje się wygasać. Codzienność przepełniona szarością dnia i rutyną przytłacza kobietę, do dnia, w którym na jej drodze pojawia się jej były partner.
Niewinne spacery, kolacje i rozmowy przestają im wystarczać. Ów znajomość przeradza się w dziki romans, który pozwala odnaleźć kobiecie spełnienie, jednak coraz trudniej udawać jej przed mężem wzorową małżonkę. Jak długo parze kochanków uda się zachować ich tajemnice? I jak potoczy się ich życie?

Intrygująca okłada i opis miały być zapowiedzią lekkiej i dość przyjemnej lektury. Niestety to, co miałam okazję przeczytać, rozłożyło mnie totalnie. Dawno, jeśli w ogóle, nie czytałam tak słabej książki. Jednym słowem: nieporozumienie.

Czytając Dwie twarze ma się wrażenie, że historie opowiada kobieta, która ma problemy emocjonalne, a do tego ADHD i skłonności do nimfomanii. Z jednej strony kocha męża, z drugiej czuje głębokie uczucia do kochanka. Seks z kochankiem jest obłędy, gdy mąż ją zaniedbuje, gdy zaś ów małżonek przeobraża się w dzikiego kochanka, ta ma wyrzuty sumienia, by za chwilę znów bez skrupułów go zdradzać… latami…
W życiu nie spotkałam się z tak niestabilną kobiecą postacią i nigdy więcej nie chcę mieć tej „przyjemności”…

Sposób postrzegania rzeczywistości przez ów bohaterkę i podejście do życia – woła o pomstę do nieba. Jej zdradzać wolno i czerpać z tego dziką satysfakcję. Jednak, gdy okazuje się, że małżonek również miał skok w bok (podobno przypadkowy),brzydzi się nim i nie wyobraża sobie dalszego z nim życia. Czy może być coś bardziej absurdalnego?

W całej tej historii brakuje przede wszystkim dialogów, jakichkolwiek dialogów. Książka jest w głównej mierze monologiem ów kobiety. Monologiem bardzo chaotycznym i prostackim.

Sceny erotyczne. Długo zastanawiałam się jak je opisać… Pomijając, że nie ma w nich nic poza opisami (żadnych emocji),to są one tak prostackie i nijakie, że nie byłam w stanie ich zdzierżyć. A „piszczące łono” i „tryskanie pożądaniem” mnie dobiło.

Miranda Inska w Dwóch twarzach przedstawiła dość frywolne podejście do zdrady. Zważywszy, że zdrada dla głównej bohaterki, jej zdrada, było czerpaniem przyjemności z życia, zdrada męża zaś, okazała się czymś obrzydliwym i odpychającym, oczywiście w mniemaniu małżonki. Ukazuje, że rozwiązaniem w momencie, gdy pożycie małżeńskie się nie układa, jest skok w bok i to taki dobrze zamaskowany, który można ciągnąć latami… I, że najważniejsza jest „moja” przyjemność… co tam reszta świata…

Autorka powinna, jeśli ma w planach kolejną publikację, poważnie się zastanowić, czy jest sens. Pierwsza rzecz i zarazem najważniejsza, na jakiej powinna się skupić to praca nad jakimkolwiek stylem, nad umiejętnością przelania emocji na papier i dialogi… Bo sam pomysł, poza powtarzającym się scenariuszem: wyjazd nad morze – dziki seks z kochankiem – powrót do domu – seks z mężem – wyjazd nad morze… - na dłuższą metę męczący, byłby całkiem, całkiem… ujęty innymi słowami.

Niewinne spacery, kolacje i rozmowy przestają im wystarczać. Ów znajomość...

Romanse ­ typowe książki dla niespełnionych, albo jak kto woli marzących kobiet. Marzeń zawsze miałam dużo, właściwie to one prowadzą mnie przez świat. Dodają skrzydeł i nadziei każdego dnia. Wraz z upływem lat chyba każdemu z nas brakuje takich małych, zwyczajnych rzeczy, niezrealizowanych planów.

Właśnie tak jest w przypadku autorki. Świat snów i marzeń postanowiła przenieść na kartki papieru. Sami oceńcie czy przedstawiony w niej świat jest realny czy wymyślony. Tylko jakie to ma znaczenie, skoro czytając dobrze się bawimy.

Polecam czytelnikom w każdym wieku, szczególnie tym, które potrafią zamknąć oczy i w realny sposób wyobrazić sobie niestworzone historie.

Właśnie tak jest w przypadku autorki. Świat snów i marzeń postanowiła...

• Polscy autorzy
  • Romanse - niuanse