Room Full of Mirrors: A Biography of Jimi Hendrix

Wydawnictwo: Sceptre
Jimi Hendrix
angielski

Inne wydania

Now in paperback, the national bestselling biography of American musical icon Jimi Hendrix It has been more than thirty-five years since Jimi Hendrix died, but his music and spirit are still very much alive for his fans everywhere. Charles R. Cross vividly recounts the life of Hendrix, from his difficult childhood and adolescence in Seattle through his incredible rise to celebrity in London's...

It has been more than thirty-five years since Jimi Hendrix died, but his music and spirit are still very much alive for his fans everywhere. Charles R. Cross vividly recounts the life of Hendrix, from his difficult childhood and adolescence in Seattle through his incredible rise to celebrity in London's swinging sixties. It is the story of an outrageous life--with legendary tales of sex, drugs, and excess--while it also reveals a man who struggled to accept his role as idol and who privately craved the kind of normal family life he never had. Using never-before-seen documents and private letters, and based on hundreds of interviews with those who knew Hendrix--many of whom had never before agreed to be interviewed--Room Full of Mirrors unlocks the vast mystery of one of music's most enduring legends.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

monah | 2012-10-25
Przeczytana: 2012 rok

bardzo rzetelna biografia geniusza muzycznego XX-wieku... i jednocześnie bardzo nieszczęśliwego człowieka. Cross wykonał tytaniczną robotę, spędzając wiele godzin na rozmowach z bliskimi i współpracownikami Jimiego i przekopując się przez sterty płyt i gazet... ilość szczegółów jest imponująca, ale absolutnie nie męczy, jeżeli ktoś faktycznie interesuje się muzyką. jakież to duchy snują się po kartach tej książki, tu Dylan, tam Little Richard, tam znów Morrison i the Beatles... fascynujące postacie i fascynujące czasy.
a sama historia - tak przecież powszechnie znana - przedstawiona jest w sposób bardzo poruszający, koncentrując się na ludzkim wymiarze muzycznego geniuszu... i w rezultacie pozostawia w czytelniku dojmujące poczucie smutku - bo widzimy, że za kolorowym mistrzem gitary i kwasowego tripu przez całe życie stał cień dziecka - nieszczęśliwego, samotnego, często głodnego dziecka, które tęskni za matką... bardzo dobra biografia.

Lissa | 2017-01-29
Przeczytana: styczeń 2017

Dobrze, że w ogóle pojawiła się rzetelna biografia tego genialnego muzyka-gitarzysty. Pod względem artystycznym - żadna.

Joanna | 2017-02-23

Jedna z najlepszych biografii jakie czytałam. Wprowadza nas w życie człowieka bardzo ekscentrycznego i do cna oryginalnego. Nie jest jednak przesadzona i przedstawia Hendrixa od normalnej, ludzkiej strony.Przechodzimy w niej przez wszystkie etapy jego życia co daje możliwość zrozumienia tej postaci. Wiele emocji przewija się w tej książce. Od radości,szaleństwa przez miłość, smutek, a nawet brak zrozumienia dla Hendrixa... Jest to też książka, która świetnie ukazuje lata w których kształtowała się ta muzyka i całe tło, które towarzyszyło nie tylko Hendrixowi ale także innym wielkim gwiazdom. Czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Po przeczytaniu "pokoju pełnego luster" spojrzałam na Hendrixa nie tylko jako na ikonę popkultury ale przede wszystkim na człowieka, który stal się ( w moim mniemaniu) ofiarą swojego geniuszu. Jego muzyka, zaś, nabrała innego brzmienia.

Stary_Wilk | 2016-08-18
Przeczytana: luty 2014

Świetna biografia. Wspaniale napisana, szybko i z wielkim apetytem ją czytałem. Odkrywa kilka mało znanych faktów z życia Jimiego. Kiedy wspominany był przy okazji omawianych zdarzeń jakiś utwór Jimiego, zawsze włączałem go by słuchać na bieżąco i przenieść się w jego klimat, klimat tamtych czasów i wydarzeń.

Patrycja | 2017-02-18
Przeczytana: lipiec 2012

Bardzo poruszająca biografia, wspaniałego gitarzysty.

MiejskaLegenda | 2013-08-30
Przeczytana: sierpień 2013

http://miejskalegenda.blogspot.com/2013/08/charles-r-cross-pokoj-peen-luster.html Muzyczna historia świata jest nieprzebranie bogata i urozmaicona. Obfitość gatunków i artystów stwarza nam komfort wyboru tego, co przemawia do nas najbardziej. Są jednak artyści wybitni, jedyni w swoim rodzaju, których znasz i którzy Cię fascynują nawet jeśli nie masz całej ich dyskografii na półce. Często ich legendę potęguje wczesna, tragiczna śmierć, która czyni z nich zjawisko, rodzaj bóstwa. Do takich postaci należy Jimi Hendrix. Zna go każdy, nawet jeśli nie potrafi wymienić ani jednego utworu, który stworzył. Jest kimś, kto na zawsze wdrukował się w muzyczną świadomość ludzkości. Nie można jednak w pełni docenić unikalności i geniuszu tego artysty, dopóki nie pozna się historii jego życia. Dlatego jestem zachwycona faktem, że w moje ręce trafiła książka „Pokój pełen Luster. Biografia Jimiego Hendrixa” autorstwa Charlesa R. Crossa. Biografia ta, to niezwykle wnikliwa i skrupulatna, chwilami...

Hanko | 2012-09-21
Przeczytana: 20 września 2012

Ogólnie rzecz biorąc, biografie nie są łatwą lekturą. Trzeba przebrnąć przez życie człowieka rok po roku, miesiąc po miesiącu. Ponoć najlepsze scenariusze pisze właśnie życie, pełne cierpień, sukcesów, zwrotów akcji, patologii. Takie właśnie było życie Jimiego Hendriksa. Autor biografii, Charles R. Cross, pisał książkę cztery lata, przeprowadzając w tym czasie ponad trzysta wywiadów z ludźmi, którzy na temat Jimiego mieli coś do powiedzenia. Dzięki jego wytrwałości i uprzejmości wielu osób udało się stworzyć kompletną biografię o człowieku, którego życie obrazuje powiedzenie „od pucybuta do milionera”.

Wszyscy znamy „Hey Joe”, wszyscy wiemy, że we Wrocławiu co roku organizowany jest Thanks Jimi Festival, ale ilu fanów gitarzysty wie, że ich idol w dzieciństwie przymierał głodem? Że przez całe życie, obawiając się powrotu do ubogich czasów, wkładał do buta dolara, aby mieć zabezpieczenie na czarną godzinę? Że już jako dorosły facet, nadal był bity pasem przez ojca? Czy w końcu, że...

agpela | 2015-01-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: styczeń 2015

Biografie zawsze lubiłam czytać, a szczególnie napisane z pasją i dociekliwością. Na kartach książki odnaleźć można nie tylko prze-genialnego muzyka, ale nade wszystko bardzo wrażliwego człowieka z bardzo pokręconym życiem, człowieka, na losie którego cieniem położyła się rodzinna sytuacja. Po tej lekturze zobaczyłam Jimiego, nie tylko ikonę swoich czasów, ikonę muzyki, ale zwykłego młodego chłopaka, zagubionego w swoim geniuszu, swoim smutnym dzieciństwie.
"Hey Joe, where you gonna run to now...

Deadgirlssdontcry | 2012-03-20
Przeczytana: 19 marca 2012

Biografia to ciężki orzech do zgryzienia. Aby zaciekawić widza, trzeba posiadać umiejętność wzbudzenia emocji. Autor tej książki zdecydowanie potrafi pisać biografię. Póki co czytałam tylko tą, ale sięgnę i po następne jego autorstwa. Pokój Pełen Luster, co dzień dawał mi zastrzyk emocji, czytając słuchałam utworów Jimiego, może dlatego książka zdawała mi się bardziej patos-owa. Szaleniec z swą gitarą i ten niebiański głos plus książka o nim w ręku, to cudowna forma spędzania czasu. Przysięgam.

Ingrid | 2013-07-13
Przeczytana: 2011 rok

Książe grający na gitarze zębami. Mistrz.
Ciekawa historia życia... Jednak sam styl pisania nieco drętwy, podręcznikowy, pełen cyfr.