Męczennicy i oprawcy

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Książka i Prasa
Męczennik, Oprawca, Religia, Historia
historyczna
Vovoka

Książka Heronima Mroza "Męczennicy i oprawcy", autora wydanej przed czterema laty pracy "Jezus...Fakty i legendy", to wciąż jeszcze rzadki na polskim rynku przykład literatury demistyfikującej chrześcijaństwo i jego kościoły. Mróz sięga do źródeł, drobiazgowo analizuje Stary Testament, a także postać Chrystusa i św. Piotra, porównując przekazy biblijne z odkryciami współczesnej nauki. Ze szczególną uwagą pochyla się nad fenomenem męczeństwa, zarówno jednostkowego, jak i całych narodów wydanych na pastwę starotestamentowego Jahwe.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy KiP,

źródło okładki: google