Bolko Kantor. Prawy prosty

Wydawnictwo: Made In SCI
historia
ondraszek

Adolf Bolko Kantor to wieloletni mistrz boksu wagi ciężkiej. To bohater spod Monte Cassino. To działacz sportowy i obrońca przyrody, który wszystkich nas mógłby zawstydzić swoją aktywnością. To także zapomniana legenda. To legenda niełatwa, bo bezkompromisowa. Był prawy, bo wierzył w uniwersalne dobro i swoimi ścieżkami do niego podążał. Był prosty, bo zło zawsze było dla niego złem, a dobro - dobrem. Nie było szarości, nie było też półśrodków. Ta książka to opowieść o powstaniu i zapomnieniu legendy Bolko Kantora. To także opowieść o człowieku, który nigdy się nie ugiął, o tym jak przejść przez życie, nie uginając się pod ciężarem porażki, jak dążyć do spełniania swoich ideałów, choć być może są one skazane na niepowodzenie.

Andrzej Drobik - dziennikarz pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego. Jest m.in. autorem książki „Rozmowy o Śląsku Cieszyńskim", a także scenarzystą i producentem filmu „Bolko Kantor. Prawy, prosty".

źródło opisu: Made in SCI, 2015

źródło okładki: Zdjęcie autorskie