Moulin Rouge

Wydawnictwo: Muza
Moulin Rouge
8372005435
Kate

"Moulin Rouge" to zbeletryzowana biografia francuskiego malarza i grafika, Henri de Toulouse-Lautreca, artysty o światowej sławie, którego prace jeszcze za jego życia zawisły w Luwrze. Nie jest to jednak monografia twórczości, ale przed wszystkim wzruszająca opowieść o potrzebie miłości, o życiu człowieka, który został przez los potraktowany ze szczególnym okrucieństwem, a zmarł mając zaledwie trzydzieści siedem lat.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2000

źródło okładki: Wydawnictwo Muza, 2000