Ghost

Okładka książki Ghost A. Zavarelli
Okładka książki Ghost
A. Zavarelli Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Boston Underworld (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Boston Underworld (tom 3)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2016-08-27
2016-08-27
dark abuse mob

Okładka książki Odrodzenie serca Natasha Knight, A. Zavarelli
Odrodzenie serca Natasha Knight, A. ...
Okładka książki Odkupienie grzechu Natasha Knight, A. Zavarelli
Odkupienie grz... Natasha Knight, A. ...

Historia mroczniejsza od samego Reapera. Myślałam, że nie polubię się z Aleksiejem a tu proszę - szok. Jego postać jest bardzo prostolinijna, odważna i kochana. Chce przychylić Talii cały świat zarazem krzywdzi ją na każdym kroku. Talia natomiast to jedna z moich ulubionych bohaterek w serii, ma dość dużo odwagi, żeby sprzeciwiać się całemu światu, jednak nie tak dużo aby odebrać sobie życie. Historia fajna, nie tak fajna jak Ronan i Sasha ale za to bardzo wciągająca.

bardzo dobra książka, tylko zakończenie mogłoby być bardziej rozbudowane

bardzo dobra książka, tylko zakończenie mogłoby być bardziej rozbudowane

Mam trochę problem z tą serią, bo z jednej strony dobrze się bawię w trakcie i ciągle wracam do kolejnych tomów, a z drugiej nie wywołuje ona u mnie większych emocji. Taka idealna na przeczekanie, kiedy nie wiem, co chcę, ale nie chcę nic skomplikowanego (:

Chciałoby się napisać, że co część to lepsza, jednak chyba Ronan skradł moje serce bardziej 😅💕 Tutaj czasami Talia i Aleksiej mnie strasznie denerwowali i mimo, że wiedziałam skąd biorą się te zachowania czy myśli, to i tak chciałam nimi potrząsnąć. Jednak muszę przyznać, że bardzo zaskoczyła mnie akcja pod koniec książki, ponieważ myślałam że będzie oczywista, że wiadomo o co bedzie chodzilo itd. A tu niespodzianka, wydarzylo sie cos innego. No szok, serio 😃

Muszę przyznać, że myślałam, że będzie to jedna ze słabszych części, a bardzo się pomyliłam. Talia i Aleksiej to dwoje poranionych ludzi, którzy stracili nadzieję na normalne życie. Postanawiają wykorzystać swoje rany i wariactwo, aby stworzyć swoje własne królestwo gdzie będą tworzyć wspólne życie na własnych zasadach. Jednak ludzie z ich otoczenia nie pozwolą, aby ich relacja odbiła się bez echa.
Jest to książka, która jest mroczna, porusza bardzo dużo drastycznych i traumatycznych sytuacji, a jednak to jak autorka pisze historię tych dwoje z ich wspólnym szaleństwem jest czymś co przyciąga czytelnika.
Zdecydowanie już teraz sięgam za kolejną część.

Talia to przyjaciółka Mac, która nie miała łatwego życia. Gdy poznała chłopaka oferującego jej lepsze życie nie wahała się. Wyruszyła z nim na wakacje do Meksyku z których jednak już nigdy miała nie wrócić. Została porwana i sprzedana.

Aleksiej pracuje dla rosyjskiej mafii, jednak współpracuje też z irlandczykami. Gdy zostaje poproszony o pomoc w odnalezieniu Talii zgadza się, jednak ma w tym swój ukryty cel. Chcę by dziewczyna została jego żoną.

Ta historia bardzo różni się od poprzednich części. Jest pełna mroku, bólu i cierpienia. Opis losów Talii był momentami bardzo brutalny i mocno oddziałowujący na wyobraźnię. Bardzo współczułam tej dziewczynie i mocno przeżywałam tą książkę. Nie zawsze podobało mi się podejście Aleksieja. Czasem to jak ją traktował czy jak się zachowywał było dla mnie nie zrozumiałe i zdecydowanie tego nie popierałam. Nie uważam tej części za najlepszą, jednak z pewnością wartą przeczytania. Ta książka mnie wciągnęła, poruszyła, a za sprawą lekkiego pióra autorki przepłynęłam przez nią w jeden wieczór. Jeśli jesteście fanami mafijnych klimatów, zdecydowanie jest to coś dla Was.

Ostatnie dni nie były dla mnie jakieś łaskawe i przy tym raczej powinnam sięgnąć po coś lżejszego, może na poprawę humoru. Jednak wybrałam "Ghost", a teraz szczerze powiem nie żałuję. Mimo, iż książka nie należy do lekkiej, jest w niej wiele bólu i przemocy, ale ma głęboki przekaz. Dziewczyna tak raniona od najmłodszych lat, najpierw przez własną matkę, później tułając się na ulicy, a na sam koniec zdradzona przez chłopaka i doszczętnie przez niego zniszczona. Czy może doznać szczęścia? Mężczyzna urodzony w mafii, ale też zraniony jako dziecko dziecko przez chorobę, a także ojca, który jest wysokiej rangi w mafii, nie poddaje się, dzięki swojej inteligencji wspina się najwyżej po szczeblach mafijnych?. Czy jego kalectwo to taki wielki problem dla wszystkich? Oboje złamani przez życie myślą, że nie da się ich naprawić i nie zasługują na szczęście. Oczywiście ich psychika do końca nie będzie uzdrowiona, jednak miłość i oddanie coś w nich zmienia. Ta historia jest bardzo poruszająca, a autorka z książki na książkę daje co raz więcej emocji, które później mną targają. o ile "Crow" był lekki, a w "Reaper" się zakochałam to "Ghost" rozwalil mnie doszczętnie.

(Nadrobiona recenzja z własnego instagrama.)

Książka wywołała we mnie bardzo silne emocje. Nie jest na pewno książka dla osób z słabymi nerwami. Do tej pory jak o niej pomyślę mam łzy w oczach. Rewelacyjna książka. Polecam serdecznie.

A. Zavarelli i jej pomysł na mafijne książki z irlandzką mafią na pierwszym planie dały się polubić.
I to bardzo!
Każdy tom jest bardzo ciekawy. Same opisy książek są jak dla mnie już intrygujące.
Gwarantuję wam, że wnętrze ich nie odbiega wiele. Ja po prostu uwielbiam!
Wiedząc, że lada chwila pojawi się czwarty tom tej serii mocno zacieram ręce i nie mogę doczekać się lektury 💙.

"Ghost" jest historią Aleksieja i Talii. To dwoje ciekawie wykreowanych ludzi. Ona z ciężką przeszłością, która wykreowała jej osobowość. Nie sposób przejść obojętnie obok takiej kobiety z można by rzec traumatyczną przeszłością. To nie było kolorowe.
Mówi się, że co nas nie zabije to nas wzmocni i myślę, że tak właśnie jest.
On- władczy, zdecydowany, pewny siebie i niebezpieczny!
Ta mieszanka charakterów tworzy bardzo ciekawą historię.
Niebezpieczeństwo to nieodłączny element tej układanki.
Było też gorąco, bo między tą dwójką narodziła się ciekawa więź.
Zachęcam Was do poznania tej historii, w zasadzie to obowiązkowo całej serii, ponieważ jest niesamowita.
Trzeci tom cyklu Boston Underworld i trzeci raz moc niesamowitych wrażeń.
Polecam i już zacieram ręce na kolejną część!

I to bardzo!
Gwarantuję wam, że wnętrze ich nie odbiega wiele. Ja po prostu uwielbiam!

„Ghost” to trzeci tom serii o irlandzkiej mafii. To ten, którego wyczekiwałam najbardziej. Nareszcie poznałam historię Talli. Dziewczyny, którą życie pokiereszowało od najmłodszych lat. Pewnego dnia słuch o niej zaginął. Wyjechała na wakacje i zniknęła. Zwabiona, sprzedana i gwałcona. To Mack zauważa dłuższą nieobecność Talli i zwróciła się z prośba o odnalezienie do Aleksieja Nikolaeva- geniusza komputerowego.
Autorka rozpoczyna ten tom od bomby, atakuje czytelnika wstrząsającym wątkiem, mocnymi wydarzeniami, do których podeszłam bardzo emocjonalnie. Szczerze mówiąc nie jestem w stanie sobie to wytłumaczyć. Zrozumieć jak można takie piekło zaserwować drugiemu człowiekowi. A w tej literackiej fikcji, niestety jest ziarno prawdy. Całe szczęście, ten mocny początek zamienia się w fabułę nieco spokojniejszą. Towarzyszyłam Talli w pokonaniu najgorszej, najtrudniejszej drogi. Poczuciu wolności, wartości i chęci życia- na nowo. Bardzo mocno jej kibicowałam i liczyłam, że uda się jej wspólnie z Aleksiejem rozpocząć nowe życie. Ich relacja należy do dziwnych, nieszablonowych i niespotykanych. Ja nie próbowałam zrozumieć uczucia, rozmów między nimi. Dałam im wręcz wolną rękę ,do znalezienia wsparcia i zaufania sobie nawzajem. Aleksiej też ma swoje tajemnice i wrogów, więc poślubienie wykorzystywanej kobiety wcale mu w niczym nie pomoże. Co oczywiście nie zmienia faktu, że niejednokrotnie pożądanie mnie wkurzał.
Jeśli chodzi o styl, to napisana jeszcze lepiej jak poprzedniczka. Czyta się przyjemnie, dialogi są bardzo utożsamione z charakterami bohaterów, przez co w tę historię mocno się wczułam, przeżywałam i kibicowałam bohaterom.
W tej serii chyba sprawdzi się powiedzenie „Apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Z tomu na tom coraz bardziej dopracowana, mocniej wstrząsająca i mafijna. Nie jest to lektura, przy której dobrze się bawiłam, ale taka, którą zamknęłam z uczuciem ulgi. Oczywiście polecam całe trio♥️

• Mafia