Akwarele jesienne

0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja
poezja
Eliot

Tomik ,,Akwarele jesienne" to zbiór niezwykle osobistych przemyśleń, doznań, tęsknot i marzeń ujętych w formę wierszy. Dzieląc się z Czytelnikami swoją wrażliwością na piękno przyrody i na otaczającą rzeczywistość, Autorka zaprasza nas w świat swojej wyobraźni. Opisuje ten świat z perspektywy doświadczeń życiowych zarówno dobrych, jak i złych, ale z pewnością takich, które wywarły wpływ na Jej życie i zapadły na długo w pamięć. Są też wiersze poświęcone chwilom ulotnym, przemijaniu, powstałe w wyniku dostrzegania wielu odcieni rzeczywistości. Przy lekturze tego tomiku towarzyszyć nam będzie nie tylko refleksja, ale i uśmiech. Warto więc się nad nim pochylić i poznać duszę Autorki.

źródło opisu: http://www.ravelo.pl/akwarele-jesienne-zofia-szydzik,p10785020.html

źródło okładki: http://www.ravelo.pl/akwarele-jesienne-zofia-szydzik,p10785020.html

Eliot | 2016-10-10
Przeczytana: 10 października 2016

Zofia Szydzik

Akwarela jesienna

szkoda, że ciebie tu nie ma
szkoda
jesień już wokół i zakwitł wrzos
w progu gniazda tkwię, myśląc o wczorajszych ogrodach
łowię chytrze wszelki dźwięk
i ziemisty zapach wspomnień

opuściły gniazdo nasze ptaki, lecą ku przeznaczeniu
na pustych miejscach wybuchła tęsknota
jakby ktoś pociągnął zawleczkę snu
rozsypał się puch

pejzaż jesienny pacykuje niezdarnie w samotności
wybaczam sobie niezgrabność palców
tylko strach zamyka klamrą usta przed krzykiem
i rozmywa motyw miłości
brakuje światła

cień kładę na twarz
srebrem zdobię włosy
liście pod stopami maluje w kolorze ochry
tak dziwnie o przemijaniu
szeleszczą