Rycerze Sidonii #3

Tłumaczenie: Tomasz Molski
Cykl: Rycerze Sidonii (tom 3)
Wydawnictwo: Kotori
Sidonia no Kishi
akcja, dramat, sci-fi, seinen, manga, kotori
komiksy
Kacu

Czas zagłębić się w historię Sidonii. Dlaczego na pokładzie statku-arki znajduje się zaledwie dwadzieścia osiem ostrokłosów – jedynej broni zdolnej przebić rdzeń pustelniaka? Dlaczego pani kapitan powierzyła Strażnika Dziedzictwa właśnie Nagate? Dlaczego pustelniaki atakują Sidonię? Czy przeszłość statku zakuje Nagate w okowy przeznaczenia?

źródło opisu: Kotori, 2016

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Wkp | 2017-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

CZŁOWIEK CZY RZECZ

Trzeci tom „Rycerzy Sidonii” wprowadza niemałe zamieszanie. Akcji jest jeszcze więcej, więcej też dzieje się między bohaterami, a my mamy okazję cofnąć się w czasie i poznać tajemnicę ostrokłosów. Jakby tego było mało na jaw wychodzą nowe fakty odnośnie pustelniaków, które wstrząsają także mieszkańcami Sidonii oraz ciekawe informacje na temat Tanikaze mogące zmienić wszystko.

Sidonia znów znalazła się w obliczu zagrożenia ze strony pustelniaków. Ale tym razem jest inaczej niż dotychczas – wróg bowiem nie tylko przybrał wygląd gward i walczy, jak nigdy dotąd, stosując techniki, jakich nie powstydziłby się niejeden strateg, ale także ukształtował łożysko na kształt człowieka. A może to coś więcej, niż tylko łożysko? Kiedy udaje się przechwycić jedno z nich, okazuje się, że przypomina człowieka pod każdy, nawet biologicznym względem. Czemu zmieniło się zachowanie przeciwnika i co to właściwie oznacza? Na horyzoncie pojawia się także gigantyczny statek klasterowy,...

książek: 2068
Kate | 2017-06-02