Inwazja

Cykl: Magiczne drzewo (tom 8)
Wydawnictwo: Znak emotikon
literatura polska
Ag2S

Idalia, Alik, Kuki i inni muszą stawić czoła wielkim niebezpieczeństwom. Naprawdę wielkim!
Na Ziemię przybywają Ogromni.
Jak walczyć z olbrzymami? Jak ukryć przed ludźmi giganta większego niż dom? Co robić, by ogromne stworzenia zniknęły z ziemskiego świata?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Książniczka | 2016-11-12
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Kolejny tom serii za mną i podobało mi się tak samo jak zwykle - mimo że nie jest to może arcydzieło literatury dziecięcej, to szybkość akcji nie pozwala się oderwać aż do ostatniej strony.

Właśnie to tempo rozgrywających się wydarzeń jest charakterystyczną cechą książek Maleszki. A dzieciaki jak zawsze, mając jak najlepsze chęci, pakują się w coraz gorsze kłopoty, z których wyjście zdaje się niemożliwe... Tym razem nie wszystkie katastrofy Kuki i jego przyjaciele spowodowali sami - na Ziemi pojawiają się Ogromni, znani nam już z poprzedniego tomu.

Autor miał bardzo dobry pomysł na tę serię - magia i czary w całkiem realnym świecie. Chyba każdy z nas chciałby mieć takie magiczne przedmioty do swojego użytku:)

"Inwazja" podobała mi się tak samo jak poprzednie części - mimo że dzieckiem już dawno nie jestem.

nomika | 2017-02-14
Na półkach: Przeczytane, 2017, Dla dzieci
Przeczytana: 12 lutego 2017

Nie po raz pierwszy czytałam literaturę dziecięcą, dzięki mojemu synkowi, który po mamie jest pochłaniaczem książek ;-)
Książka została mu polecona przez kolegę i oboje nie żałujemy. Napisana bardzo fajnym, prostym językiem, akcja wartka, dużo się dzieje, dziecko nie ma czasu się znudzić. Przeplatanie rzeczywistości z magią to atuty opisanych przygód kilkorga przyjaciół. Ciekawym dodatkiem są zdjęcia głównych bohaterów obrazujących akcję.
Pomimo rozpoczęcia cyklu od ostatniego tomu, jesteśmy w stanie się zorientować o czym jest historia, bardzo ładnie wplecione wcześniejsze wątki w obecną akcję. Syna tak pochłonęła książka, że już zabrał się za kolejne tomy. I to jest najlepsza rekomendacja.

adam | 2018-07-25
Przeczytana: 23 lipca 2018

Kolejna książka z cyklu"Magiczne Drzewo". Opowiada o przygodzie Alika, Idalii oraz psa Budynia. Magiczny przedmiot uśpił wszystkich mieszkańców a na ziemię przybyli Ogromni.Ida i Alik muszą stoczyć walkę z Ogromnymi.Jako broń mają łuk i 3 magiczne strzały, z której każda ma inną moc, ale jakie to moce, przeczytajcie sami.

Polecam
Adam Hajduga

książkolubna | 2017-11-29

Książka super,ale muszę z przykrością stwierdzić ,że według mnie jest najsłabsza ze wszystkich tomów. Akcja toczy się z zawrotną prędkością. Kuki , Gabi i Blubek nie mogą już pomóc Alikowi i Idalii w pokonaniu olbrzymów, którzy teleportowali się na ziemię , aby uratować Giguna. Osobiście nie przepadam za wszelkimi wątkami olbrzymów stąd ta opinia, ale i tak polecam ;)

Szarlotka | 2018-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2018

Super książka! Autor wykorzystywał artykuły które można zakupić w mieście. To mnie powaliło!

Dzieci ścigane przez olbrzymów szukają jak najlepszych sposobów, aby ich uniknąć. Ekstra przygody, świetne wydarzenia i wspaniałe fakty (z książki).

Serdecznie uściskam wszystkich czytelników!
SZARLOTKA. :)

Blobek | 2017-05-10

Przykro mi. Pierwsze tomy przygód bohaterów Czerwonego Krzesła były ciekawe. Teraz zero wiarygodności, prawdopodobieństwa i logiki. Ja rozumiem, że dla dzieci, że trochę fantastyki, ale litości... Moja córka łapie się za głowę przy ilości nielogicznych zachowań bohaterów... Mam nadzieję, że przy następnym tomie autor potraktuje czytelników batdziej profesjonalnie i poświęci powieści więcej czasu. Nie ilość tomów a jakość się liczy... zawiedziony. Chcialem dać nawet jedną gwiazdkę :(

zaczytana | 2017-04-12

Moim zdaniem o wiele lepsza (i grubsza) od ,,porwania"

7_Poziomka_78 | 2017-01-08
Przeczytana: 08 grudnia 2016

Super książka. Cała seria jest super. POLECAM.

Daisy | 2016-11-15
Przeczytana: 14 listopada 2016

Bardzo fajna książka,polecam.Trzyma w napięciu do ostatniej chwili

Maria | 2017-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2017

Świetna kolejna część cyklu "Czerwone krzesło". Tym razem z magicznego drewna są strzały, które mają inną moc niż inne przedmioty. Dzieci muszą umieć z nich korzystać. Znów spotykamy olbrzymy z którymi mieliśmy już do czynienia. Pokazane jak wiele potrafi zdziałać zaledwie dwójka dzieci i psiak.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania: