Fullmetal Alchemist t. 6

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fullmetal Alchemist". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Hagane no Renkinjutsushi
manga, FMA, Edward Elric, alchemia
komiksy

Dwaj bracia, Edward i Alphonse Elric, za pomocą tajemnej sztuki alchemii podejmują rozpaczliwą próbę przywrócenia życia zmarłej matce. Niestety, transmutacja kończy się niepowodzeniem. Ostatkiem sił Edwardowi udaje się przywołać z zaświatów duszę Alphonsa i zamknąć ją w metalowej zbroi, jednak cena, jaką musiał za to zapłacić, jest wysoka – Edward musi poświęcić w zamian swoją prawą rękę. Bracia składają przysięgę, że pewnego dnia odzyskają wszystko to, co utracili...

lullaby96 | 2014-10-26
Przeczytana: 26 października 2014

Kontynuacja retrospekcji dzieciństwa Al'a i Ed'a. Zasadniczo cały tomik szósty opiera się tylko i wyłącznie na tym oraz przy samej końcówce nadal znajdujemy się w Dublith u Mistrza braci Erlic. Znowu odniosłam wrażenie, że było kilka elementów dodatkowych, ale to tylko małe detale. Dzięki retrospekcji wszystko jest bardziej klarowne i wiadomo więcej nie tyle, co na temat przeszłości braci Erlic oraz Izumi, ale samej alchemii.
Jak zawsze Roy Mustang ukazany ze swoją chciwością, by zdobyć stopień generała. Uwaga Edwarda, bo rozśmieszyła, ale to jak Roy się odgryzł było straszne. Trzeba przyznać, że jest on dość egoistyczny, chciwy i okrutny. Jednak po wojnie Ishvarskiej chyba nic dziwnego. Każdy się zmienił. Jednak wszystko wszystkim mam wrażenie, że i tak opiekuje się braćmi Erlic.

Aleksandra | 2013-11-02

Uważam, że jest to jedna z lepiej dopracowanych mang fantasy. Postacie może i są przewidywalne, ale w tym wszystkim zabawne i łatwo się z nimi utożsamić.
Zdaje mi się, że ta manga spełnia wszystkie wymogi gatunku i to w pięknym stylu.

EmilyStrange | 2012-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Pokochałam już tą serię xD Ze spokojem stawiam ją na równi z Bleachem.
Treningi wystrzałowe i to dosłownie xD

Aiwlys | 2013-01-24
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: 2007 rok

Troszkę więcej informacji na temat alchemii i znakomity trening! Dużo akcji, super się czyta.

Kirki | 2015-04-01
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Jak na razie to chyba najfajniejszy tom. :)

| 2012-02-23
Przeczytana: 17 lutego 2012