Glazami uĉenogo
Grzegorz

"Od atomu do galaktyk" stanowi wybór artykułów z dziedziny współczesnej fizyki i astronomii. Autorami tych publikacji są czołowi przedstawiciele nauki radzieckiej, uczeni światowej sławy. Nasz wybór obejmuje 6 artykułów poświęconych następującym zagadnieniom: kwantowej teorii pola, fizyce jądra atomowego, wykorzystaniu energii jądrowej, geofizyce, fizyce gwiazd, ewolucji gwiazd i powstawaniu...

Nasz wybór obejmuje 6 artykułów poświęconych następującym zagadnieniom: kwantowej teorii pola, fizyce jądra atomowego, wykorzystaniu energii jądrowej, geofizyce, fizyce gwiazd, ewolucji gwiazd i powstawaniu galaktyk.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1966

źródło okładki: Zdjęcie autorskie