Świat który nas otacza

Seria: Biblioteka Problemów
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe
The World Around Us
Grzegorz

Na treść książki składa się sześć odrębnych odczytów wygłoszonych przez wybitnych specjalistów angielskich z okazji Międzynarodowego Roku Geofizycznego. Autorzy książki omawiają najnowsze metody badawcze stosowane w ostatnich latach - nierzadko przeniesione prawie bezpośrednio z pracowni badawczych na karty książki - w dziedzinie badań atmosfery, jonosfery, lotów kosmicznych, mórz i oceanów,...

Autorzy książki omawiają najnowsze metody badawcze stosowane w ostatnich latach - nierzadko przeniesione prawie bezpośrednio z pracowni badawczych na karty książki - w dziedzinie badań atmosfery, jonosfery, lotów kosmicznych, mórz i oceanów, Antarktyki itp.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1963

źródło okładki: Zdjęcie autorskie